Ballina Etiketimet Vladimir Putin

Etiketim: Vladimir Putin

Putin mohon ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e SHBA-së

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mohoi në mënyrë kategorike se qeveria e tij ka ndërhyrë në zgjedhjet në SHBA duke shtuar se Moska nuk...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më...

Vladimir Putin: Rusët dhe ukrainasit do të përfitonin nga shtetësia e...

Presidenti rus, Vladimir Putin është shprehur për agjensinë  e lajmeve Interfax, se rusët dhe ukrainasit do të përfitonin nga ndarja e shtetësisë së përbashkët. Ai...

Kim Jong Un do vizitojë Rusinë gjatë këtij muaji

Kremlini ka njoftuar se lideri verikorean, Kim Jong Un, planifikon të vizitojë Rusinë brenda 12 ditëve të ardhshme. Në një deklaratë të shkurtër, të...

Grabitja/ Pse Rama merret me kinezët dhe “harron” fijet ruse të...

Në media u publikuan sot dokumente zyrtare që tregojnë se administratori i ICTS Albania, kompanisë përgjegjëse për sigurinë e aeroportit të Rinasit është i...

Bisedimet private Trump-Putin mund të jenë çelësi i romancës me Rusinë

Që nga koha kur Donald Trump u betua si president, ai e ka takuar pesë herë homologun e tij rus Vladimir Putin. Detajet e bisedave të tyre mbeten...

Rusia i kundërpërgjigjet SHBA, pezullon Traktatin e Forcave Bërthamore

Presidenti Vladimir Putin thotë se Moska pezulloi pjesëmarrjen e saj në Traktatin për Forca Bërthamore me Rreze të Mesme, pas vendimit të Uashingtonit për...

Thaçi: Kosova, jo armike e Rusisë, e ftoj Putinin për vizitë

Një 50 vjeçare me aftësi të kufizuar është bërë nënë e një vajze në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, pas një shtatëzanie të vështirë...

Serbi / Rusia, e gatshme të investojë 1.4 mld dollarë në...

Presidenti rus, Vladimir Putin, u shpreh se Rusia është gati të investojë 1.4 miliardë dollarë amerikanë për të zgjeruar tubacionin e gazit TurkStream përmes...

OJQ: Beogradi sakrifikon të drejtat e njeriut për hir të Putinit

Organizatat joqeveritare serbe thanë sot, me rastin e vizitës së Vladimir Putin, se pushteti autoritar i presidentit rus nuk mund të jetë një model...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com