E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Vladimir Putin

Etiketim: Vladimir Putin

Putin dhe homologu i tij ukrainas nisin bisedimet për “uljen e...

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Ukrainës Volodimir Zelensky mbajtën të enjten bisedën e tyre të parë telefonike në të cilën diskutuan zgjidhjen...

“20 vite në majë”, Putin pa dorashka: Marrëdhënia me Trump e...

Intervista e Vladimir Putinit për “Financial Times” është një dokument i rëndësishëm historik pasi na tregon sesi tri liderët më të mëdhenj botërorë –...

Putin nënshkruan ligjin për dalje nga Traktati bërthamor

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nënshkroi ligjin që pezullon pjesëmarrjen e këtij vendi në Traktatin e Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme. Ky...

Putin firmos sanksionet – Edhe Shqipëria në listë, zgjaten deri më...

Presidenti rus Vladimir Putin ka firmosur zgjatjen e sanksioneve ndaj shteteve perëndimore me në krye Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pjesë e të cilave...

Putin mohon ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e SHBA-së

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mohoi në mënyrë kategorike se qeveria e tij ka ndërhyrë në zgjedhjet në SHBA duke shtuar se Moska nuk...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më...

Vladimir Putin: Rusët dhe ukrainasit do të përfitonin nga shtetësia e...

Presidenti rus, Vladimir Putin është shprehur për agjensinë  e lajmeve Interfax, se rusët dhe ukrainasit do të përfitonin nga ndarja e shtetësisë së përbashkët. Ai...

Kim Jong Un do vizitojë Rusinë gjatë këtij muaji

Kremlini ka njoftuar se lideri verikorean, Kim Jong Un, planifikon të vizitojë Rusinë brenda 12 ditëve të ardhshme. Në një deklaratë të shkurtër, të...

Grabitja/ Pse Rama merret me kinezët dhe “harron” fijet ruse të...

Në media u publikuan sot dokumente zyrtare që tregojnë se administratori i ICTS Albania, kompanisë përgjegjëse për sigurinë e aeroportit të Rinasit është i...

Bisedimet private Trump-Putin mund të jenë çelësi i romancës me Rusinë

Që nga koha kur Donald Trump u betua si president, ai e ka takuar pesë herë homologun e tij rus Vladimir Putin. Detajet e bisedave të tyre mbeten...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...