E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Vjose

Etiketim: vjose

Prej katër ditësh i zhdukur, dalin rezultatet e autopsisë për adoleshentin...

Një 17-vjeçar nga Këlcyra, i cili ishte denoncuar i zhdukur prej katër ditësh nga familjarët, është gjetur i mbytur në lumin Vjosa. Matias Rizallari,...

1 ton drogë në grykderdhjen e Vjosës, ja çfarë thotë policia

Pas zbulimit të një sasie të madhe droge në grukëderdhjen e Vjosës, policia shqiptare ka dhënë detaje të këtij operacioni. Policia e Shtetit në bashkëpunim...

HEC-et në Vjosë, KE: Shqipëria të heqë dorë, të nxisë energjinë...

Komisioni Europian ka ngritur si shqetësim ndërtimin e Hidrocentraleve mbi lumin Vjosë. Ndërtimi i Hidrocentraleve në lumin Vjosë ka impakte ekologjike. Komisioni Europian konstaton se...

Hidhet nga ura, zhduket në Vjosë gruaja 59-vjeçare. Emri

Një grua 59- vjeçare zhduket në lumin Vjosë, në Fier. Ngjarja ka ndodhur sot, kur gruaja nga fshati Ferras, e identifikuar si Shaqe Nexhipi, nënë...

HEC Kalivaç drejt gjykatës – Mjedisorët në protestë kundër digave në...

Kontrata për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit është një hap larg gjykatës. Aktivistët e shoqërisë civile dhe banorët e luginës së Vjosës kanë gati...

Vlorë, kapet një peshk i rrallë (VIDEO)

Një peshk i rrallë është kapur nga peshkatarët në Vlorë. Lloji i peshkut Ruveto, ose siç njihet ndryshe peshku "Gjalp" jeton në thellësi deri...

Kokëdhima: Qeveri mafiozësh. Edhe armiqtë e Shqipërisë nuk do silleshin kështu,...

Koço Kokëdhima ka reaguar ashpër për projektin e ndërtimit të hidrocentraleve në zonën e kanioneve të Osumit në Skrapar. Në një reagim për mediat...

Vjosa shton prurjet, rëndohet situata në Fier

Situata është rënduar se tepërmi në fshatrat e Fierit si pasojë e daljes nga shtrati të lumit Vjosë. Qindra hektarë tokë dhe dhjetra shtëpi...

Studimi – Ekspertët kundër ndërtimit të HEC-it mbi Vjosë

Një grup studiuesish shqiptarë e të huaj pasi kanë kryer studime në zonën e Vjosës ku është parashikuar ndërtimi i hidrocentralit të Kutës, kanë...

26 vjeçari mbytet në lumin Vjosë

Një i ri është mbytur sot në ujërat e lumit Vjosë. Sipas burimeve paraprake bëhet me dije se 26 vjeçari Lorenc F., kishte shkuar për...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...

Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve….

Nga: Endira Bushati * Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve.... Suela Musta, sot është në burg... Informacionet...