E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Vjosa Osmani

Etiketim: Vjosa Osmani

Isa Mustafa: Vjosa Osmani ende është kandidate për kryeministre

“Zonja Osmani për ne është ende kandidate për kryeministre”. Kështu deklaron ish-kryeministri i Kosovës, aktualisht kreu i PDK-së Isa Mustafa. Në një prononcim për mediat...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nisin të ndërtojnë qeverinë e re

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me Vjosa Osmanin, kandidaten e LDK-së për kryeministre. Ky takim i tyre po vjen në kohën...

Kurti dhe Osmani në një tavolinë për qeverinë e re

Lideri i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti ka postuar në rrjetet sociale një fotografi teksa takohet me Vjosa Osmanin,...

Vjosa Osmani: Koalicioni me Vetëvendosjen, partneritet mes të barabartëve

Kandidatja për postin e kryeministrit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se koalicioni me lëvizjen...

Vjosa Osmani: VV dhe LDK kundër shkëmbimit të territoreve të Kosovës

Kandidatja për kryeministre e Lidhje Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani tha në një intervistë për "Zërin e Amerikës" se koalicioni me lëvizjen Vetëvendosje duhet...

Kurti-Vjosa, dyshja e rekordeve në zgjedhje! Ja sa vota kanë marrë

Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmani e LDK-së kanë thyer rekordin e deritashëm sa i përket numrit të votave brenda subjekteve të tyre,...

Vjosa Osmani në Departamentin e Shtetit, pritet nga Matthew Palmer

Kandidatja e LDK-së për kryeministre në zgjedhjet e fundit të Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

7 pikat e marrëveshjes mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Pas takimit të djeshëm mes Liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani, të cilët diskutuan për arritjen e...

“Vullnet për të qeverisur bashkë”, Vjosa Osmani flet pas takimit me...

Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për...

Arrihet marrëveshja, Osmani: Në qeverisje bashkë me Albin Kurtin

Kosova do të ketë një bashkëqeverisje. Pas takimit me kreun e VV-së, Albin Kurtin, kandidatja e LDK-së, Vjosa Osmani tha se ka marrëveshje dhe...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...