E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Vjedh

Etiketim: vjedh

Pastruesi i dritareve kapet duke vjedhur para nga 86-vjeçarja me demencë

Një pastrues dritaresh në Uells u kap duke vjedhur para nga kuleta e një pacienteje 86-vjecare që vuan nga demenca. Familja  e saj i kishte...

Sipërmarrësi që bleu ishullin 8 mln dollarë kapet duke vjedhur në...

Një sipërmarrës nga Florida është arrestuar për vjedhje në një supermarket, vetëm pak pasi bleu një ishull privat me vlerë miliona dollarë. Andrew Lippi akuzohet...

Hyri për të vjedhur por si mbaroi punë, mori “një sy...

Një hajdut ka hyrë në një ndërtesë dhe teksa tentoi të vjedhë një zyrë për fatin e tij të keq e zuri gjumi në...

Kapet në “aksion” duke vjedhur banesën

Një 37 vjeçar është arrestuar nga policia pasi u kap në flagrancë duke vjedhur një banesë në fshatin Kuman të Fierit. Në pranga ra shtetasi...

Vidhte portofolët e të sëmurëve në urgjencën e Fierit, arrestohet. Emri

Policia e Fierit ka vënë në pranga një hajdut, i cili u vidhte portofolat pacientëve  që shkonin në Urgjencën e Spitalit Rajonal Fier për...

Vjedh por më pas pendohet dhe e kthen: Nuk e di...

Mbetën të befasuar pronarët e një dyqani, ku shiteshin materiale hidraulike. Bëhet fjalë për një dyqan në Atena Lucana, në provincën italiane të Salerno, “la...

38 vjeçari nga Tirana vjedh 10 banesa në Himarë, i gjendet...

Autori i dhjetë vjedhjeve të banesave në zonën e Himarës në Vlorë ka përfunduar në prangat e policisë lokale. Kristaq Andoni, 38 vjeç, banues në...

Shqiptari kapet duke vjedhur ndihmat për të prekurit nga zjarri në...

Një ngjarje e shëmtuar është bërë publike këtë të enjte nga e përditshmja Kathimerini, e cila shkruan se policia ka vënë në pranga një...

I vjedhin telefonin në dasëm, hajdutja ishte motra e dhëndërit

Dasëm me vjedhje në Ancona të Italisë. Një vajze të ftuar i vjedhin smartphone-in gjatë festimeve në dasmën e miqve të saj. Vajza është ngritur nga...

Vjedh kursimet e gjyshit për të bërë operacion gjoksin e të...

Gjoksi i të dashurës së një djali duket se është më i rëndësishëm se ndjenjat e gjyshit të tij. Një 34-vjecar ka vjedhur kursimet e...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...