E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Vizita

Etiketim: vizita

Anulimi i vizitës së Kryeministrit. Shqiptarët e Kanadasë: Rama drejton një...

Kryeministri Edi Rama kishte paralajmëruar një vizitë në Kanada ku do të merret pjesë në një forum ekonomik, “Toronto Global Forum”, i cili zhvillohet...

Basha zbardh vizitën në Berlin: Rama konsiderohet njeri i mbaruar

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka folur sot në një lidhje telefonike ‘live’ për News24, emisionin “Të paekspozuarit” ndërsa ishte në rrugën e kthimit...

Presidenti Ilir Meta takon Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo

Presidenti Ilir Meta është takuar në Uashington me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo. Takimi është zhvilluar gjatë ceremonisë së Mëngjesit të Lutjeve në SHBA. Kreu i...

Presidenti Meta: Arbëreshët janë krenaria e kombit tonë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po vijon vizitën zyrtare në Kalabri (Itali), në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriot, Skënderbeut. Në një shënim në...

Neymar, vizitë surprizë në stërvitjen e Barcelonës

Neymar Junior ka vizituar paraditen e sotme shokët e tij te Barcelona gjatë seancës stërvitore në Sant Joan Despi. Ylli brazilian së bashku me...

Komisioneri i BE, Avramopoulos viziton sot Tiranën

Dimitris Avramopoulos, Komisioneri për çështjet e brendshme, migracionin dhe shtetësinë në Bashkimin Europian do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë ditën e diel...

Ku është zhdukur Kryeministri?

Që nga e hëna e javës së kaluar kryeministri Edi Rama është zhdukur nga aktivitetet publike. Nuk ka asnjë takim qeveritar dhe asnjë axhendë...

Tritan Shehu: Të forcojmë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë

Deputeti demokrat Tritan Shehu konfirmoi në Athinë dëshirën dhe vullnetin e Partisë Demokratike për forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Greqisë. Këtë qëndrim Shehu e...

Presidenti Meta, vizitë zyrtare në Maqedoni

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nis sot një vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Maqedonisë. Zyra për shtyp e Presidentit bën me dije se gjatë...

Aventura turistike e Presidentit/ Meta 4 orë në këmbë nga Thethi...

https://www.facebook.com/1477517792294489/videos/1549423111770623/ Ilir Meta pasionant për bukuritë shqiptare. Ai ka vendosur të promovojë bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe Thethin. Ilir Metës i janë dashur...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com