E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Viti i ri akademik

Etiketim: viti i ri akademik

Viti i ri Akademik, studentët: Premtimet nuk janë mbajtur

14 tetori ishte dita e parë për studentët në këtë vit të ri akademik. 5000 studentë nisën vitin e ri Akademik në Universitetin ''Fan...

Viti i ri akademik, studentët ”braktisin” mësuesin

Në dyert e universiteteve çdo vit e më shumë janë paraqitur më pak studentë duke bërë që disa prej degëve të mbyllen, madje në...

Kryemadhi uron studentët për vitin e ri Akademik

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka uruar studentët me rastin e fillimit të vitit të ri Akademik. Në vijim mesazhi i plotë...

Rama uron studentët nga Fakulteti i Mjekësisë: Së shpejti hapim spitalin...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar nga ceremonia e bluzave të bardha se shumë shpejt në QSUT do të hapet spitali i ri i Kirurgjisë....

Viti i ri akademik, Shahini takon rektorët e Universiteteve

Në prag të nisjes së vitit të ri akademik 2019-2020, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka zhvilluar një takim me rektorët...

Viti i ri Akademik, konvikti në Gjirokastër pa ujë të pijshëm

Konviktit ku akomodohen studentët në Gjirokastër i është ndërprerë furnizimi me ujë të pijshëm pasi kjo drejtori ka borxhe ndër vite ndaj ujësjellësit. Drejtoresha...

Nis viti i ri akademik, 22 mijë studentë të rinj në...

Sot ka nisur viti i ri akadamik për rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë (bsc dhe profesionale). Rreth 22 mijë prej studentëve...

Urdhri i Ministrisë, ja kur nis viti i ri akademik

Prej datës 31 korrik, ka nisur gara për ata që do të hyjnë për herë të parë në auditorë. Nga ana tjetër, mësohet se...

Viti i ri akademik, Veliaj: Sot nis një tjetër ‘maratonë’, suksese...

Sot nisi viti i ri akademik 2017-18. Të gjitha universitetet hapën dyert për të mirëpritur maturantët që rezultuan fitues në degët që aplikuan. Përmes një...

Kur do të nisë viti i ri akademik? Nikolla firmos udhëzimin:...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka firmosur urdhrin për nisjen e vitit të ri akademik. Konkretisht sipas këtij urdhri, viti akademik 2017-2018 pritet...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...