E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Virusi i Nilit

Etiketim: virusi i Nilit

Serbi, 25 të vdekur nga virusi i Nilit Perëndimor

Në Serbi 25 persona kanë humbur jetën nga virusi i Nilit Perëndimor, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Instituti i Shëndetit...

Virusi i Nilit rrezikon përhapjen në Shqipëri? Mjeku jep alarmin

Prania e Virusit të Nilit Perindimor në Kosovë, po rrezikon përhapjen e këtij virusi edhe në vendit tonë. Kukësi, si zonë kufitare është porta...

Pas Europës, virusi i “Nilit” mbërrin në Kosovë. Konfirmohen dy persona...

Instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë ka konfirmuar praninë e virusit te ‘Nilit’ tek dy persona te cilet po marrin mjekimin e nevojshëm. Virusi...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Turma dhe diktatori i merituar

Nga Curzio Malaparte, për fundin e Mussolinit (Fragment) Ç’rëndësi kishte për mua në kishte gabuar, në kishte kryer...

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...