E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Viktima

Etiketim: viktima

Sezoni, deti i ka marrë jetën 11 pushuesve vendas dhe të...

Që nga nisja e sezonit veror 2019, deti i ka marrë jetën 11 pushuesve vendas dhe të huaj, shifër e dalë nga rastet e...

Maqedoni e Veriut, regjistrohet viktima e katërt e fruthit

Një foshnjë 10 muaj e gjysmë nga Shkupi është viktima e katërt nga fruthi. Foshnja nuk ka qenë e vaksinuar me vaksinën kundër fruthit...

Lezhë, bie në kontakt me energjinë elektrike, humb jetën peshkatari

Një peshkatar 37 vjeçar, banues në fshatin Balldren, ka humbur jetën gjatë peshkimit. Viktima, Aleksandër Dedgjonaj po peshkonte në lumin Drin kur ndodhi ngjarja. Shkak i...

Viktima të trafikimit e braktisjes, “sfida” e fëmijëve për integrim e...

Arsimimi dhe trajtimi psikologjik shihen si mundësia për tu rikthyer fëmijërinë e humbur viktimave të trafikimit dhe braktisjes në moshë të vogël. Rreth 300...

5 persona të vdekur nga tërmeti 6.1 ballë në Filipine

Një tërmet 6.1 ballë tronditi Filipinet, duke shkaktuar 5 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Tërmeti ra 60 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit Manila me epiqendër në...

Të shtëna me armë para një klubi nate në Australi, një...

Një i vdekur dhe tre të plagosur, një prej të cilëve në gjendje të rëndë është bilanci i të shtënave me armë gjatë natës...

Aksidenti tragjik në Shkodër, dalin emrat e viktimave dhe të plagosurëve

Një aksident i rëndë ka shkaktuar dy të vdekur dhe katër të plagosur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:35, ndërsa janë përlasur mjeti...

FotoLajm/Ky është grabitësi që mbeti i vrarë nga policia

Ky është një nga grabitësit e 2 milion eurove në pistën e avionëve në Rinas, i cili mbeti i vrarë gjatë shkëmbimit me armë...

Cikloni Idai, raportohet viktima e parë nga kolera

Në një prej qyteteve të përfshira nga cikloni Idai është konfirmuar vdekja e parë nga kolera. Qyteti Beira në Mozambik, u godit nga cikloni më...

U përplas me motoçikletë, i riu ndërron jetë te Trauma

Një 18-vjeçar, i aksidentuar me  motoçikletë me 26 mars në Sarandë, ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës në Tiranë. Viktima, Arber Lybeshari, u aksidentua...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...