E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Vidhen

Etiketim: vidhen

Vidhen 32 milionë dollarë në bursën e monedhave dixhitale në Tokyo

Një bursë parash dixhitale (cryptocurrency) në Tokio ka ndërprerë shërbimet pasi ka konstatuar se i janë vjedhur 32 milion dollarë gjatë kohëve të fundit. Remixpoint,...

VIDEO/ Teknologjia që nuk mbron. Studimi britanik: Ja makinat që vidhen...

Hajdutet e makinave po përdorin teknologji të reja për të vjedhur disa modele automjetesh tepër popullore. Sipas BBC në Britaninë e Madhe ata thyejnë...

Korçë, vidhen 3 kisha dhe 5 banesa emigrantësh, komuniteti: Jemi të...

Kishat dhe banesat e emigrantëve në fshatin Zvirinë të Korçës kanë rënë pre e grabitjeve kohët e fundit. Nga 4 kisha qe ka fshati...

Vidhen kurorat mbretërore në Suedi, hajdutët ia mbathin me motobarkë

Policia në Suedi ka nisur një operacion kërkimi pasi grabitësit kanë vjedhur disa prej bizhuterive të kurorës mbretërore të vendit nga një katedrale dhe...

Vidhen 3 biznese në Durrës, Rrogozhinë dhe …

Tre biznese janë vjedhur gjatë natës mes së hënës dhe të martës në Tiranë, Durrës dhe Mirditë, ndërsa për të tjera rastet nuk ka...

Ksamil, vidhen miliona lekë dhe euro në shtëpinë e një personi

Një sasi e konsiderueshme parash është vjedhur në një banesë në Ksamil, gjatë mbrëmjes së të hënës. Më konkretisht rreth orës 22:35 të mbrëmjes së...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...