E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Vettingu

Etiketim: vettingu

Pasuritë e gjyqtarëve dhe prokurorëve, Vettingu zbardhi 83 magjistratë me probleme,...

Rreth gjysma e raporteve të ILDKPKI janë rrëzuar nga hetimet e kryera nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit që po bën Vetting-un e gjyqtarëve...

Vettingu në Polici dhe Gardë, pas analizës së dosjeve, vjen testi...

Pas sistemit gjyqësor, në ‘sitën’ e vettingut tashmë do të kalojë Policia e Shtetit dhe Garda e Republikës. Si fillim do të kalojnë në...

Shefja e ONM-së: Vettingu tronditi korrupsionin në Shqipëri

Vettingu po trondit themelet e drejtësisë dhe nuk po vepron me dy standarde. Në kushtet kur procesi i rivlereëismit ka marrë një vëmendje të...

Rama: Këshillat bashkiakë të konstituohen brenda 15 gushtit, veting në çdo...

Burime nga mbledhja që po mbahet në selinë e PS-së bëjnë me dije se kryeministri Edi Rama ka kërkuar që konstituimi i kryebashkiakëve dhe...

Për herë të parë/ Vetting-u kthen në shkollë prokurorin e Shkodrës

Ndodh për herë të parë gjatë proçesit të vetting-ut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka kthyer sërish në shkollë Drejtuesin e Prokurorisë së Apelit...

Dalin emrat, ja lista e subjekteve që do ti nënshtrohen vettingut...

Në faqen zyrtare të Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit janë publikuar listat e punonjësve të Policisë së Shtetit që aktualisht janë në detyrë dhe...

Nis Vetting-u në polici

Vetting-u në Policinë e Shtetit ka nisur. Të parët që do të kontrollohen janë 31 drejtues të lartë të Policisë së Shtetit, 12 punonjës...

Vetting-u, 53 të rrëzuar

A ndikon Vetting-u në përditshmërinë e njerëzve të drejtësisë që presin në radhë për procesin e trefishtë të rivlerësimit? Prokuroria e Krimeve të Rënda...

Ngadalësohet Vettingu – Në dy muaj, 16 gjyqtarë e prokurorë në...

Ritmet e procesit të Vetting-ut kanë shënuar një rënie të dukshme gjatë dy muajve të parë të vitit. Për janarin dhe shkurtin, Komisioni i...

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Enton Dhimitri

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin në Gjykatën e Apelit Gjirokastër, Enton Dhimitri. Gjyqtari është edhe kandidat për Këshillin e...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com