E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Vettingu në politikë

Etiketim: Vettingu në politikë

Vetting-u në politikë, opozita rikthehet në Këshillin e Legjislacionit

Pas bojkotit në Kuvend, opozita rikthehet në Këshillin e Legjislacionit. Është Vetting-u në politikë, shkaku që deputetët e opozitës kanë thyer qëndrimin e tyre.

Vettingu në politikë, nesër “zbarkon” në Tiranë Komisioni i Venecias

Vettingu në poltikë do të sjellë të henën në Tiranë një delegacion  të Komisionit të Venecias. Burimeit i thanë  Ora News se delegacioni më...

Vettingu në politikë/ Komisioni i Venecias e diskuton në dhjetor

Politika shqiptare do të duhet të presë mesin e muajit dhjetor për të mësuar opionionin e Komisionit të Venecias mbi kërkesën e opozitës për...

Vettingu në politikë, Hysi: Brenda dhjetorit presim të vijë përgjigja nga...

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi deklaroi gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ligjeve se rekomandimi i Komisionit të Venecias për propozimin e...

Vettingu në politikë, Rama ironizon Bashën me një video

Opozita prej ditësh tashmë kërkon veting në politikë, ndërsa ka depozituar në Kuvend dhe draftin përkatës ligjor. Kreu i Qeverisë, Edi Rama ka nënvizuar...

Vettingu në politikë, Mediu: Qytetarët me anë të votës do ta...

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i ftuar në studion e '45 minuta' ka folur mbi temën më të fundit që po diskutohet nga politika...

Vettingu në politikë, zbardhet letra e PD drejtuar Kuvendit

E paralajmëroi pak minuta më parë vet kreu i PD-së, Lulzim Basha se të premten do të nisë rruga e vettingut në politikë, ndërsa...

Vettingu në politikë, Ermonela Felaj: Drafti i PD-së një kopje e...

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, e ftuar në studion e ‘Report Tv’ ka folur mbi zhvillimet e fundit në vend lidhur me situatën politike dhe...

Vettingu në politikë, Salianji: 200 emra në ‘listën e zezë’

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji deklaroi se rreth 200 politikanë janë pjesë e ‘listës së zezë’ dhe se duhen hetuar nga vettingu në politikë....

Vettingu në politikë, Bylykbashi: Përfshin edhe Presidentin. Rama të mos përdridhet!

Opozita kërkon nga kryeministri Edi Rama që të votojë ligjin për vetingun për politikanët, të cilin PD e depozitoi sot në Kuvend. I ftuar...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...