Ballina Etiketimet Vetingu

Etiketim: Vetingu

Nis me Dritan Ginën, publikohet lista e re e 48 gjyqtarëve...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar listën e re me emrat e 48 gjyqtarë dhe prokurorë, që do t’i nënshtrohen ligjit të Vettingut,...

Skenarët për ngritjen e SPAK, mes tyre edhe anëtarë pa Vetting

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, ka deklaruar shpesh se së shpejti SPAK do jetë funksional. Por, historia e Prokurorisë që...

Vetingu/ Arta Marku mbron Gentian Osmanin me informacione “të pavërteta”

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar Kolegjit të Posaçëm të Apelimit një informacion, i cili mund të mos përputhet me realitetin, lidhur me një...

Vetingu shkarkon nga detyra kandidatin e parë të SPAK. Problemet që...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra prokurorin e Dibrës, Shkëlzen Cena, i cili ishte i pari nga kandidatët e Strukturës së Posaçme...

Shkarkimet nga vetingu, KLP cakton drejtues të rinj të Prokurorisë

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë është miratuar drejtuesi i ri i Prokurorisë së Gjirokastrës. KLP caktoi drejtues të përkohshëm të...

Vasili: Vetingu në polici u zhbë, dhe u kthye në një...

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e konsideron skandaloze heshtjen e ndërkombëtarëve përpara zhbërjes e kapjes se Vetingut në polici. Përmes një reagimi...

S’ka kaluar ende vetingun, kush është gjyqtari që dënoi sot Lulzim...

Gerd Hoxha, Kryetari i Unionit të Gjyqtarëve mori sot vendimin për të dënuar liderin e opozitës, Lulzim Basha. Gjyqtari Hoxha ka vendosur sot që kreu...

Paloka shpërthen ndaj Ramës: Na sulmonin neve për vetingun, por dje...

Kreu i grupit parlamentër të PD-së Edi Paloka ka reaguar në lidhje me rrëzimin e amendamentit të opozitës për “veting në politikë” nga mazhoranca...

Panariti: Si mund të zhvillohet një Reformë Zgjedhore, duke mbajtur politikanë...

Ka qenë i ashpër sot në Kuvend deputeti i LSI-së Edmond Panariti i cili bëri apel mazhorancës të votojë nismën e opozitës për vetingun...

Vasili: Helsinki foli – Vetingu me standarte të dyfishta, është Antiveting!

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim ka reaguar lidhur me gjetjet e Komitetit Shqiptar të Helsinkit lidhur ecurinë e procesit të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...