E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Vetëvendosjes

Etiketim: Vetëvendosjes

Kurti në Tel Aviv: Të njihet Republika e Kosovës

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka njoftuar se ka marrë pjesë në një takim me progresistët socialdemokratë nga mbarë bota që u mbajt në...

Ikën Haradinaj, Kurti: Dorëheqje e vonuar me arsye të gabuar

Për kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurti dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit është e vonuar, por me arsye të gabuar. Në një postim...

Albin Kurti: Turp që dialogu me Serbinë udhëhiqet nga Hashim Thaçi,...

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, parashikon një 2019-të të vështirë për Kosovën. Pushteti aktual, sipas Kurtit, do t’i sjellë vetëm të këqija Kosovës. Duke iu...

Kurti: Presidenti Thaçi zgjeron rrenën, jo territorin

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një postim në Twitter ka shkruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po e zgjeron rrenën, e jo...

Kurti u thotë deputetëve gjermanë: Pazari me territore kundër Republikës

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u ka thënë disa deputetëve gjermanë se ideja për shkëmbim territoresh me Serbinë është kundër parimeve të Republikës së...

Kurti nuk i ndal tonet sulmet ndaj Thaçit: Serbia i ka...

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti nuk është ndaluar, ndërsa ka vijuar me kritikat ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, lidhur me një tjetër çështje,...

Albin Kurti: Beogradi synon ndarjen e Kosovës, siç bëri Millosheviçi me...

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti deklaroi se prioritet i Kosovës duhet të jetë bashkimi i Mitrovicës dhe jo hyrja në Organizatën e Kombeve të...

Albin Kurti godet Ramën për taksën tek Rruga e Kombit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u shpreh kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit. Sipas Kurtit, Rama nuk mund të kishte gjetur kohë më të...

Albin Kurti i VV-së sulmohet me vezë për Demarkacionin

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti është gjuajtur me vezë derisa hynte në ndërtesën e Kuvendit. Një qytetar me emrin Islam Krasniqi ka gjuajtur me vezë...

Të dorëhequrit që nuk e votuan Kurtin për kryetar të Vetëvendosjes

Asnjë prej zyrtarëve të dorëhequr të Vetëvendosjes s’ka dalë të votojë në zgjedhjet për kryetar të Vetëvendosjes. Te kutitë e votimit s’kanë shkuar as ata...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com