E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Vetevendosje

Etiketim: Vetevendosje

Qeveria e re e Kosovës, nesër takim i radhës mes LDK...

Ditën e nesërme pritet që grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhen në një takim në kuadër të...

Vetëvendosje nis takimin me LDK, priten ndryshime drastike. Mediat zbulojnë detaje...

Ka nisur pak çaste më parë takimi i tretë i grupeve punuese të LDK-së dhe Vetëvendosjes. Takimi mes dy subjekteve është duke u zhvilluar...

Kurti këmbëngul se Lista Serbe nuk do të përfshihet në qeverinë...

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se nuk është obligim kushtetues që Lista Serbe të jetë...

Takohen VV – LDK/ Përcaktohet formati i qeverisë me 12 ministri,...

Pas takimit me grupin e punës të Vetëvendosjes për harmonizim e programeve, Lumir Abdixhiku nga LDK-ja ka folur për mediat. “Sot e patëm takimin e dytë,...

Andoni: Vetëvendosje, formacioni i 4-t që mund të mposhtë PS, PD...

Analisti Ben Andoni i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora shpreh bindjen se në të ardhmën Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë...

Vetëvendosje dhe LDK takohen për koalicionin e mundshëm qeverisës

Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion...

Vetëvendosje: Vuçiç nuk është në pozitë që t’i komentojë simbolet

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një deklarate, e ka porositur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që duhet ta dijë se “Kosova është demokraci, në të cilën...

Kurti e thotë troç: Nuk do ta dëshiroja një opozitë si...

“Unë nuk do ta dëshiroja një opozitë si vetja ime teksa jam në qeveri, por as nuk do të ketë nevojë dhe arsye sepse...

Koalicioni, LDK “ngrin” negociatat me Vetëvendosjen: Të numërohen të gjitha votat

Pas euforisë së fillimit për bashkëpunim në qeverisje, Lidhja Demokratike e Kosovës "ngrin" negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Duke folur pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë,...

Koalicion paszgjedhor? Zaimi: Nuk besoj që LDK do ketë kundërshtime

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi në një lidhje telefonike për emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se nuk bveson të ketë kundërshtime në...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...