E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Vetevendosja

Etiketim: Vetevendosja

Vetëvendosja, protestë kundër ardhjes së Vuçiç dhe Dodikut në Tiranë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka paralajmëruar sot një protestë kundër ardhjes së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe kreut të serbëve në Bosnje, Milorad...

Vetëvendosja: Kosova s’ka nevojë për prokurorë frikacakë

Lëvizja Vetëvendosje ka protestuar para Prokurorisë së Shtetit, duke kërkuar dorëheqjen e kryeprokurorit, Aleksandër Lumezi, pasi sipas tyre shteti i Kosovës asnjëherë nuk ka...

Zhduken partitë e “komandantëve”, LDK e para, Vetëvendosja e dyta

Projekti për ndarjen e Kosovës, duke i dhënë Serbisë, Mitrovicën e ka goditur shumë figurën e Hashim Thaçit, komandantit të ‘vetëshpallur’ të UÇK-së. Në një...

Vetëvendosja proteston sot në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje do të mbaj sot një protestë paqësore me moton “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”. VV akuzon presidenti Hashim Thaçi se po dëshiron...

Kosova në protestë kundër ndarjes. Kurti: Pazaret e Thaçi-Vuçiç nuk do...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që më 29 shtator të dalin në protesta masive kundër Presidentit...

Kufijtë, Vetëvendosja: Protestat, opsion për ta ndalur Thaçin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi, ka bërë të ditur që partia e tij është kategorikisht kundër ndarjes së Kosovës. “Të gjitha të këqijat Kosovës...

Largimet nga partia, Vetëvendosja: Të ikurit po tentojnë formimin e “FER-it...

PRISHTINE- Pas largimeve masive të disa prej eksponentëve të Lëvizjes Vetëvendosje, reagon kjo e fundit. Përmes një mesazhi në faqen zyrtare të saj VV sqaron...

Shpend Ahmeti dorëhiqet nga Vetëvendosja

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë dorëheqjen nga Lëvizja Vetëvendosje pasditen e kësaj të mërkure, përmes një letre drejtuar qytetarëve, kolegëve dhe...

Eksperti për Ballkanin: Përjashtimi i Vetëvendosjes nga pushteti “zgjat status quo-në”

Lëvizja Vetëvendosje është befasia më e madhe e zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, pasi ka dyfishuar besimin e qytetarëve, në krahasim me zgjedhjet...

Rama, takim në Prishtinë me Shpend Ahmetin: Kam interes ta dëgjoj...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot Prishtinën dhe ka pasur një takim kokë më kokë me kryebashkiakun Shpend Ahmeti. Pas takimit, Rama ka deklaruar...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com