E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Veshka

Etiketim: veshka

Fara pjepri për rigjenerimin e veshkave

Që në lashtësi farat e pjeprit janë përdorur si një nga kurat më të mira për shëndetin e veshkave dhe trajtimin e sëmundjeve të...

Flet shoqja që i dhuroi veshkën Selena Gomez: Ajo rrezikoi të...

Dalin detaje të reja lidhur me operacionin që i shpëtoi jetën Selena Gomez, disa muaj më parë, ku shoqja e saj e ngushtë, i...

Gurët në veshka, gjithçka që duhet të dini

Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje të mëdha, shumë njerëz e ngatërrojnë me dhimbjet e barkut, me dhimbjet e stomakut, të ijeve dhe me dhimbjet...

“Anemia në sëmundjet kronike të veshkave” botim me vlera shkencore i Dr.Arjan...

Profesorë dhe akademikë të shquar vlerësojnë veprën shkencore që ju vjen në ndihmë Mjekëve të Familjes Nga Halil RAMA Botimi më i ri i Dr.Arjan...

Problemet e këmbëve që tregojnë për sëmundjet e rënda

Puna e vështirë, kequshqyerja ose ndryshimi i presionit mund të shkaktojnë ndryshime në këmbët tuaja. Megjithatë, ka situata më serioze kur problemet e këmbëve...

Sëmundja diabetike e veshkave. Zbulohet mënyra si luftohet

Shkencëtarët e Edinburgut kanë identifikuar një molekulë kyçe të lidhur me sëmundjen e veshkave tek njerëzit me diabet. Bllokimi i proteinës parandalon dëmtimin e veshkave,...

Këshillat e mjekes: Sëmundjet e veshkave, parandalimi dhe mjekimi i tyre

Flet për “Koha Jonë”, lidhur me sëmundjet më të shpeshta të veshkave dhe mënyrën e kurimit të tyre, mjekja nefrologe Elvana Rista Sëmundjet kronike të...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com