E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Vermica

Etiketim: Vermica

Presidenti Ilir Meta uron një javë të mbarë nga Vermica

Presidenti Ilir Meta ka uruar këtë fillim javë shqiptarët nga Vërmica. Ndërsa ndan një foto me ndjekësit në facebook, Meta uron për një javë...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...