E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Vera

Etiketim: vera

Vera, stina e flirtimit

Në verë, në sajë të ditëve të gjata dhe të nxehta që ju qëndroni jashtë dhe gëzoni një shoqëri të mirë, mund të bieni...

Mësuesja 74-vjeçare refuzon pensionin për të qenë pranë fëmijëve

Historitë njerëzore kanë treguar se njeriu është në përgjithësi i etur për të kaluar nga një cikël i jetës në tjetrin. Kur jemi të...

Vera, birra dhe çokollata të pasura me antioksidantë natyralë

Vera, birra dhe çokollata kanë një sërë dobish për organizmin e njeriut, aq sa cilësohen si përbërës kyç për jetëgjatësi. Kjo pasi personat që...

7 modele perfekte të flokëve për këto ditë të nxehta vere

Sikur të mos mjaftojë e gjithë vapa që ndjejmë në trup, flokët e gjatë në verë duket se janë shqetësim më vete. Jo vetëm...

Njihuni me plazhet më spektakolare të Shqipërisë

Këto më poshtë janë plazhet më spektakolarë të Shqipërisë. Pjesa më e madhe e tyre ndodhen në Gadishullin e Karaburunit, por edhe në pjesën Perëndimore...

10 rregulla të arta për kujdesin e lëkurës në verë

Shumë nga problemet e lëkurës shkaktohen nga dëmtimi i rrezeve ultraviolet A dhe B. Dehidratimi i lëkurës, plakja, shfaqja e rrudhave vijnë si pasojë...

Gjithmonë të rinj? 6 ushqime bazë

Eliksiri i jetëgjatësisë nuk ekziston ende, por të luftosh dëmet e kohës duke nisur nga ushqimi. Shëndeti nis nga brenda organizmit tonë, kështu që...

Vera, tregu 15 milion euro – Konsumi në Shqipëri, 2 litra...

E gjithë industria e verës përfshirë prodhim vendas dhe import vlerësohet të ketë një volum tregtar prej rreth 2 miliardë lekë apo 15 milion...

A mund ta trajtojë vera depresionin?

Megjithëse alkooli konsiderohet depresant, vera mund të lehtësojë gjendjen e shëndetit mendor, sipas një studimi të ri. Komponimet e gjetura në farat e rrushit përmirësojnë...

A mos vallë e kemi pirë gabim verën e kuqe?!

82% e njerëzve e konsumojnë verën në temperaturën e dhomës tregojnë studimet e fundit, por për ta shijuar atë maksimalisht, duhet të përpiqemi ta...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...