E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Vendore

Etiketim: vendore

Protestuesit “pushtojnë” Tiranën, Rama prezanton kandidatin në Berat

Mijëra opozitarë janë mbledhur në kryeqytet dhe kërkojnë largimin e kryeministrit, i cili nuk ndodhet në Tiranë. Rama është duke zhvilluar një takim tani në Berat duke prezantuar kandidatin për...

Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje më 30 qershor

Presidenti Ilir Meta ka anuluar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore. Në një deklaratë për mediat, Presidenti njofton se “kam vendosur të shfuqizoj Dekretin...

Protesta. Basha mesazh ndërkombëtarëve: Ikja e Ramës, e panegociueshme

Opozita zhvilloi sot protestë e tetë kombëtare, me një pjesëmarrje masive të qytetarëve. Tubimi zgjati për rreth tre orë dhe ndryshe nga herët e...

Monika Kryemadhi: LSI gati për skenarët A, B, C për zgjedhjet...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi u shpreh se LSI ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme vendore. Në një intervistë në...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...