E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Franca: Hiqeni ose pezulloni taksën

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina ka nxitur reagime të shumë...

Vendimi i Gjykatës/ Provat e forta që Ardit Gjoklaj mund të...

Ardit Gjoklaj, i riu që humbi jetën në 2016-n mund të jetë vrarë jashtë landfillit të Sharrës dhe trupi i tij mund të jetë...

Vendimi, Qeveria japoneze gati të hakojë qytetarët

Qeveria japoneze është gati të hakojë të gjithë pajisjet e lidhura me internet në shtëpi apo zyra përmes një “ankete” mbarëkombëtare që synon përmirësimin...

Ankimimi në KPA, Artan Lazaj: Vendimi i KPK për të më...

Ditën e sotme është zhvilluar seanca për gjyqtarin Artan Lazaj, i cili ka kërkuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit rrëzimin e vendimit të...

Taksa ndaj Serbisë, Haradinaj: Vendimi i përket Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se tarifa doganore 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk do të...

Pronat turistike, zbardhet vendimi – Klosit i kalohen 148 pasuri qindra...

148 sipërfaqe në pronësi shtetërore, të pozicionuar në vijën bregdetare Shkodër-Fier i janë kaluar Ministrisë së Turizmit në funksion të investimeve në këtë sektor. ...

Hyn në fuqi vendimi/ Porti i Durrësit dhe Porto Romano bëhen...

Zyra Doganore e Republikës së Kosovës tashmë do të mund të kryejë procedura doganore në Portin e Durrësit dhe Porto-Romano, për zhdoganimin e mallrave...

Vendimi: Ja sa do të paguhen anëtarët e bordeve dhe komisioneve

Këshilli i Ministrave ka vendosur para pak ditësh numrin dhe sasinë e pagesës së punonjësve të organeve qendrore në përbërje të organeve kolegjiale si...

Merret vendimi, tekste falas për fëmijët e pakicave kombëtare

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për t'i siguruar tekste falas nënësve nga pakicat komëbtare. "Nxënësve të arsimit bazë të pakicave kombëtare, të cilët mësojnë...

Basha: Vendimi i PE për vizat, mbështetje e qartë për Kosovën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Europian për të liberalizuar vizat me Kosovën. Sipas kryedemokratit, ky votim i njeh...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...

Solidariteti me Haradinajn përtej dritë hijeve të Ramushit

Nga Andi Bushati: Ramush Haradinaj nuk është një ëngjëll. Përtej aureolës së komandantit trim të UÇK, që ende...