E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Posta Shqiptare: Ja procedura e re për blerjet online

Posta Shqiptare ka sqaruar sot procedurat e reja për blerjet online. Në një njoftim për mediat, Posta Shqiptare thekson se duke filluar nga java...

Rroshi apelon kërkon rikthim në detyrë

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, ka apeluar masën e sigurisë arrest shtëpie, duke kërkuar shpalljen e pavlefshëm të këtij vendimi dhe rikthimin...

Fitorja me Rumaninë/ Qeveria, 1 milion euro shpërblim kombëtares

Pas prezantimit dinjitoz të kombëtares në tre ndeshjet e kombëtares, Këshilli i Ministrave ka vendosur t’i japë 1 milion euro shpërblim. Vendimi është publikuar...

Ikën Koço Kokëdhima si deputet. Gjykata Kushtetuese e “palosi” pa frikë

Gjykata Kushetuese ka vendosur t'i heqë mandatin e deputetit Koço Kokëdhimës. Burime lapsiane mësojnë se vendimi është marrë pak minuta më parë. Parlamenti e dorëzoi...

Manjani: Vendimi i Kushtetueses do ishte katastrofik për pronat

Ministri i Drejtësisë,  Ylli Manjani gjatë një dalje për media ka bërë prezent shqetësimin për pasojat që do të sillte pezullimi nga ana e...

Basha: Të përjashtohet gojështhururi. Kryeministri:Nuk i fyeva vezokratët

Partia Demokratike do të vazhdojë me marrëdhënie të kushtëzuar me Parlamentin dhe komisionet parlamentare. Ky është vendimi që ka marrë grupi parlamentar i PD....

“Dorëzohet” Presidenti Bujar Nishani, dekreton emërimin e ministrave

Presidenti Nishani dekreton emërimin e Arben Ahmetaj, ministër i Financave dhe të Milva Ekonomit si ministre e Ekonomisë. Vendimi është publikuar sot në faqen...

Qeveria miraton programet për nxitjen e punësimit, Klosi: 7-fishojmë numrin e...

Qeverisë ka vendosur që këtë vit të pesëfishojë fondin e mbështetjes së programeve të nxitjes së punësimit. Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë,...

Legalizimet, kush përfiton falje të pagesës së truallit

Zyrtarizohen ndryshimet e realizuara nga qeveria në vendimin ekzistues “Për çmimin favorizues të shitjes së parcelës ndërtimore për ndërtimet pa leje me funksion banimi...

Bonusi i strehimit, kriteret dhe kategoritë që përfitojnë

Zyrtarizohen procedurat, kriteret dhe përparësitë për dhënien e bonusit të strehimit. Kështu, me anë të një vendimi të posaçëm që tashmë është publikuar edhe...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...