Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Ikën Koço Kokëdhima si deputet. Gjykata Kushtetuese e “palosi” pa frikë

Gjykata Kushetuese ka vendosur t'i heqë mandatin e deputetit Koço Kokëdhimës. Burime lapsiane mësojnë se vendimi është marrë pak minuta më parë. Parlamenti e dorëzoi...

Manjani: Vendimi i Kushtetueses do ishte katastrofik për pronat

Ministri i Drejtësisë,  Ylli Manjani gjatë një dalje për media ka bërë prezent shqetësimin për pasojat që do të sillte pezullimi nga ana e...

Basha: Të përjashtohet gojështhururi. Kryeministri:Nuk i fyeva vezokratët

Partia Demokratike do të vazhdojë me marrëdhënie të kushtëzuar me Parlamentin dhe komisionet parlamentare. Ky është vendimi që ka marrë grupi parlamentar i PD....

“Dorëzohet” Presidenti Bujar Nishani, dekreton emërimin e ministrave

Presidenti Nishani dekreton emërimin e Arben Ahmetaj, ministër i Financave dhe të Milva Ekonomit si ministre e Ekonomisë. Vendimi është publikuar sot në faqen...

Qeveria miraton programet për nxitjen e punësimit, Klosi: 7-fishojmë numrin e...

Qeverisë ka vendosur që këtë vit të pesëfishojë fondin e mbështetjes së programeve të nxitjes së punësimit. Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë,...

Legalizimet, kush përfiton falje të pagesës së truallit

Zyrtarizohen ndryshimet e realizuara nga qeveria në vendimin ekzistues “Për çmimin favorizues të shitjes së parcelës ndërtimore për ndërtimet pa leje me funksion banimi...

Bonusi i strehimit, kriteret dhe kategoritë që përfitojnë

Zyrtarizohen procedurat, kriteret dhe përparësitë për dhënien e bonusit të strehimit. Kështu, me anë të një vendimi të posaçëm që tashmë është publikuar edhe...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com