E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Pritet vendimi, IKMT do të nisë prishjen e banesa që janë...

Vijojnë lëkundjet e vendit edhe pas tërmetit të fuqishëm që ra orët e para të mëngjesit të së martës. Brenda ditës së sotme, IKMT...

Sot vendimi i Kolegjit të Apelimit për Besnik Muçin

Ndonëse u dekretua nga presidenti si anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi do të përballet sot me vendimin e Kolegjit të Posaçëm...

Gjyqi për Griezmann, gjykatësi propozon një dënim qesharak për Barcelonën

Ankimimi i Atleticos së Madridit kundër Barcelonës për rastin “Griezmann” mund të çojë në dy zgjidhje: mbylljen e “Camp Nout” për një ndeshje, ose...

Vendimi, tekste shkollore falas edhe për klasën e pestë

Zgjerohet gama e përfituesve të teksteve shkollore falas. Këshilli i Ministrave ka vendosur këtë vit që t’i japë tekste në përdorim gjithë ciklit fillor,...

Presidentja e re e KE-së ka një mesazh për Shqipërinë (VIDEO)

Menjëherë sapo është zgjedhur në krye të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, nuk ka humbur kohë për ta bërë të qartë vizionin e...

Kriteret e reja për kreditë e buta, hyn në fuqi vendimi:...

Qeveria ka miratuar kriteret e reja për qytetarët në nevojë që janë përfitues të kredive të buta.  Referuar vendimit të publikuar në Fletoren Zyrtare, ...

Vendimi do të shtyhet! – Euractiv: Në shtator, “po” Maqedonisë së...

“Euractiv”, që është media më e madhe e fokusuar në çështjet dhe politikën e brendshme në Bruksel, shkruan se të Martën, vendet anëtare të...

Shfuqizohet vendimi i 2014/ Gjeologji-Minierat, jo godinë për Gjykatën e Lartë

Këshilli i Ministrave ka vendosur të shfuqizojë vendimin e mëparshëm që parashikonte kalimin e godinës së fakultetit Gjeologji-Miniera në administrimin e ministrisë së Drejtësisë....

Vendimi i ri/ Qeveria jep edhe 229 milionë lekë për kompensimin...

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për një fond kompensimi në vlerë 229 milion lekë për pronarët e shpronësuar. Ky fond do të përdoret...

Mitingjet, Vendimi: Çfarë u ndalohet nëpunësve civilë, policisë, gardës dhe punonjësve...

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për marrjen e masave dhe monitorimin e veprimtarisë, sjelljes apo përdorimit të burimeve njerëzore, financiare dhe logjistike të...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...