Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Veliaj: Stadiumi një xhevair për Tiranën, më i vendosur se kurrë...

Nga njësia 10, ku vijoi turin e tij të dëgjesave me qytetarët për përgatitjen e buxhetit të vitit 2020, kryetari i Bashkisë së Tiranës,...

Shkullaku: “Veliaj vegla e Ramës për të sulmuar Kurtin”, Bejtja: “Kurti...

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” janë të ftuar Andi Bejtja, Blendi Fevziu, Arjan Çuri dhe Armand Shkullaku, që kanë folur për...

Veliaj publikon projektin e rrethrrotullimit te sheshi “Shqiponja”: Nisim një shekull...

Rifillimi i punës për ndërtimin e projektit të Unazës së Madhe, i ka hapur rrugën edhe zgjidhjes së një prej nyjeve më problematike për...

Bashkia thotë se po prishen të gjitha ndërtimet e kompensuara te...

“Ka nisur sot që prej orëve të para të mëngjesit prishja e të gjitha ndërtimeve të kompensuara te zona e Astirit, për t’i hapur...

Asfaltohet rruga e Elbasanit, Veliaj: Pas mega-kolektorit nëntokësor, edhe një rrugë...

Rruga e “Elbasanit” tashmë ka kaluar në një standard të ri. Me përfundimin e rrjetit të ri të kanalizimeve, është bërë edhe asfaltimi i...

“Gjyqtari mbron interesin e shoqatës së transportit”, Veliaj: S’ka hipur ndonjëherë...

Këshilli Bashkiak i Tiranës mori sot vendim për të rishikuar stacionet e linjës Nr. 16 “Linja e Gjelbërt” në kryeqytet. Kryetari i Bashkisë së...

Veliaj: Tirana nesër, kartolinë e një Shqipërie europiane, e pastër dhe...

Në edicionin e saj të katërt, Maratona e Tiranës erdhi me një hapësirë speciale për të rinjtë e qytetit me kategorinë “Fun Run”. Qindra...

Veliaj pret Kryeministrin e Kantonit të Sarajevës: Fillim i ri për...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në takim një delegacion të kryesuar nga Kryeministri i Kantonit të Sarajevës, Edin Forto, me të...

Gjysmë-Maratona e Tiranës, Veliaj: Janë regjistruar 1 mijë pjesëmarrës nga 35...

E kthyer në një traditë të bukur sportive, Gjysmë-Maratona e Tiranës vjen këtë vit në në 13 tetor, në edicionin e saj të katërt,...

U prek nga tërmeti, familjes me 7 anëtarë nga Picalla do...

Pas tërmetit të së shtunës, familja me 7 anëtarë e Mynyr Stafës në Picallë të Petrelës po i kalon ditët dhe netët tek të...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...