E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Vasilika Vjero

Etiketim: Vasilika Vjero

Një muaj në detyrë, jep dorëheqjen drejtoresha e ARRSH

Vasilika Vjero ka qëndruar më pak se një muaj në detyrën e Drejtores së Autoritetit Rrugor Shqiptar. Ajo mori këtë detyrë pas largimit të Sonila...

Kandidatura/ Kush mund të jetë kreu i ri i Autoritetit Rrugor...

Ish drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero është një prej kandidaturave kryesore për të drejtuar Autoritetin Rrugor Shqiptar duke pësuar në detyrë drejtuesen e dorëhequr,...

15 mijë të punësuar në sektorin e turizmit

Turizmi është kthyer tashmë një nga sektorët më të rëndësishëm në rritjen e ekonomisë shqiptare me impakt të drejtëpërdrejtë në rritjen e punësimit e...

Shqipëria prezanton “Platformën për informimin e tatimpaguesve” me mbështetjen e BERZH

BERZH, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dhe Agjencia e Ofrimit të Shërbimeve Publike të Integruara nënshkruan në Tiranë një Memorandum Mirëkuptimi për krijimin e...

Aksioni i ri i tatimeve, në sitë janë këto biznese

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Vasilika Vjero deklaroi se faza e tretë e aksionit anti-informalitet e ka fokusin kryesor tek biznesi i madh, por...

Shkarkime nga Kryeministri Edi Rama. Largohen drejtoreshat kryesore

Kreu i qeverisë ka vendosur të ndryshojë drejtuesit e institucioneve kryesore të mbledhjes së të ardhurave në vend. Sot është firmosur shkarkimi i Drejtoreshës së...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...