E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Vasili

Etiketim: vasili

Takimi në spitalin e Fierit, Vasili: Rama, injorant që përdor të...

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në Spitalin e Fierit, aty ku sapo u hap edhe reparti i ri i trajtimit të kancerit....

SMS-të kërcënuese, Vasili: Burgjet paskan rënë në dorë të kriminelëve. Skandaloz...

Lëvizja Socialiste për Integrim duket indiferente përballë ftesës së mazhorancës për tu kthyer të enjten në Kuvend për lojërat e fatit. Kreu i grupit parlamentar...

Vasili: Prokuroria të ngrejë një padi të katërt ndaj Ramës

Nga selia e LSI-së, Petrit Vasili tha se vendimi i Presidentit Ilir Meta për Teatrin, është një mesazh pozitiv. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së,...

Vasili: Rama meriton çmimin Nobel për nxitjen e përdhunimit

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili thotë me ironi se kryeministri Edi Rama meriton çmimin "Nobel" për nxitjen e përdhunimit. Postimi i plotë i...

“Do ta paguajnë sa frëngu pulën”, Vasili ironizon Ramën: Ia kemi...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ironizon këmbënguljen e kryeministrit Edi Rama për të ndërmarrë një nismë ligjore që...

“Vasili dhe Spaho të kërkojnë falje”, Balla: O Lulzim juristi!

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka kërkuar dy kolegëve të tij të PD-së dhe LSI-së, të kërkojnë falje pas...

Vasili: Ligji për teatrin shpërbën parlamentin

Kryetari i Grupit  Parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se miratimi i ligjit për teatrin do të thotë shpërbërje e Parlamentit. I ftuar në...

Vasili: Librat që Rama ” i shet” për falas, janë blerë...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas aksionit të qeveritarëve për të shpërdarë libra për nxënësit e...

Vasili: Policia peng e të paaftëve, largimi i të aftëve nga...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shpërthyer në akuza ndaj Policisë së Shtetit, e cila sipas saj, është marrë peng nga të paaftët. Deklarata vjen nga...

Petrit Vasili: Qeveria përgjegjësja e vetme për rrënimin e ekonomisë dhe...

Petrit Vasili thotë se qeverisë Rama i ka dalë nga duart situata e rendit dhe sigurisë. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...

‘Është koha t’i bëni pyetje vetes’/ Fjala e plotë e Linda Ramës në Samitin Ndërkombëtar të Grave në Londër

Linda Rama ka qenë ditën e sotme e pranishme në një samit në Londër me temë fuqizimin...