E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Vasili

Etiketim: vasili

Letra për ONM, Vasili nuk tërhiqet: Shqetësimet e ngritura janë të...

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili tha se shqetësimet e ngritura për ONM në letrën drejtuar ambasadorëve thotë se janë të ndreqshme. Sipas tij zgjidhja...

Zbardhen debatet Nishani-Vasili në KLD: Reforma në drejtësi na futi në...

Afrimi i datës 11 prill 2017, kur Këshilli i Lartë i Drejtësisë pushon së ekzistuari, ka vendosur në pozita të vështira këtë organ të...

Vettingu/ Vasili letër Nishanit, Metës dhe Ramës: Bordi i ONM-së është...

Krijimi i Bordit të menaxhimit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit sipas Ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili, është një instrument politik dhe jo kushtetues.  Në...

Ligjet e drejtësisë, Vasili: Prioritare ato që lidhen me vettingun

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, mori pjesë sot në takimin e 5-të të Komitetit Drejtues të EURALIUS IV, “Konsolidimi i Sistemit të Drejtësisë në...

Nishani përqafon Peleshin dhe i kërkon ndjesë: Ma bëj hallall, s’e...

Sot, pak para nisjes së mbledhjes së Këshillit të Sigurisë në Presidencë u betua ministri i ri i Drejtësisë Petrit Vasili. Presidenti Bujar Nishani pati...

Pas takimit me Ramën/ Meta thërret në zyrë dy ministra të...

akimi prej 45 minutash mes kreut të Kuvendit, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, ende nuk ka prodhuar ndonjë zhvillim të ri brenda mazhorancës. Burime...

LSI konkretizon kundërshtimin e rritjes së çmimit të gazit.Vasili kërkesë zyrtare...

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dalë kundër qeverisë për ligjin e ri të akcizës, ku është përfshirë edhe rritja e çmimit të gazit...

Petrit Vasili: Konsensusi me opozitën për 6 ligjet do të ishte...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, gjykon se nëse opozita do të ishte e mirëpritur për miratimin me konsensus të paketës së...

Derbi i Italisë, bashkon aleatët në “San Siro” /FOTO-VIDEO/

Derbi i Italisë Inter-Juve, e cila u fitua pasditen e djeshme nga ekipi zikaltër me rezultatin 2-1, ka pasur dhe tre tifozë specialë nga...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...