Ballina Etiketimet Vapa

Etiketim: Vapa

Gati 1500 persona kanë vdekur këtë verë në Francë nga vapa

Gati 1.500 (më shumë se mesatarja) vdiqën në Francë këtë verë për shkak të valëve të nxehta, ka njoftuar sot ministria e shëndetësisë. 1,435 njerëz...

Të prekur nga tiroidet, mjekët: Kujdes nga vapa

Pacientët që vuajnë nga tiroidet duhet të bëjnë kujdes me temperaturat e larta të këtyre ditëve. Mjeku endokrinolog Dashamir Gjergji këshillon që personat në...

Vapa nuk ikën me gushtin

I nxehti duket se do të na shoqërojë edhe përgjatë këtij muaji, pasi gushti pritet të ketë një mot më të stabilizuar dhe temperatura...

Lakuriq në autobusë dhe rrugë/ Vapa ua mbledh keq britanikëve (FOTO)

Britania është përfshirë nga temperatura të larta dhe duket se qytetarët e ka pasur të vështirë t’i përballojnë këto temperatura rekord. Ata u përpoqën me...

Përse disa njerëz e vuajnë vapën më shumë se të tjerët?

Ardhja e sezonit të bukur të verës për dikë është një mundim i vërtetë. Intoleranca e nxehtësisë rezulton ndër vështirësitë e mëdha që organizmi...

Vapa, mjekët këshilla si të ruhemi nga pasojat

Ekspozimi për një kohë të gjatë në diell, konsumi i ushqimeve jashtë, shpesh herë bëhen shkak për problematika të tilla si dehidratim i të...

Vapa, në Urgjencën e Elbasanit 80 fëmijë në 24 orë

Rreth 80 fëmijë në 24 orë u paraqitën në urgjencën e pediatrisë së Elbasanit për ndihmë mjekësore. Shkak i këtij fluksi janë temperaturat e...

Ushqimet e duhura për të mos e ndjerë vapën

Gjatë ditëve të nxehta të verës ju jeni gjatë gjithë kohës në tentim të gjetjes së diçkaje të freskët. Një problem tjetër është gjetja...

VIDEO/ Vapa sapo ka nisur

Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt...

Vapa shtoi krimet, ekspertët: Konfliktet nga emigrantët

Masakra në Resulaj, masakra në Palasë dhe krimet makabër në Shqipëri, kanë të përbashkët diçka. Ato ndodhin kryesisht në sezonin veror. Por përse në...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Andi Bushati: Katër gënjeshtra rilindase kundër Makronit

Nga ANDI BUSHATI Propaganda e rilindjes, e cila një vit më parë u rek të na mbushte mendjen...

Shengeni Serbo-centrik ose Ballkani midis Euro-Atlantizmit dhe Euro-Azisë

Prof. Lisen Bashkurti- Schengeni Ballkanik, i firmosur pak ditë më parë nga Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com