E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Valuta

Etiketim: valuta

Tregu valutor, euro dhe paundi e mbyllin javën në rënie

Kjo javë është mbyllur negativisht për monedhën e Eurozonës e cila ka zbritur në nivelin e 121.9 lekëve. Dollari Amerikan nuk ka pësuar luhatje të...

Valutat ndalin rënien, pritet zgjidhja për transportin e parave

Euro, dollari dhe valutat e tjera e kanë nisur javën me rritje, pas rënies së fortë që ato shënuan javën e kaluar, si rrjedhojë...

Paundi britanik ndal “vrullin” – Dollari në rënie, nuk ka luhatje...

Monedha vendase, leku, ka zhvlerësuar pothuajse të gjitha monedhat kryesore të huaja gjatë ditës së sotme. Paundi britanik, i cili u rrit një ditë...

A po ndikon pastrimi i parave? Euro kap minimumin e dekadës,...

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer...

Euro nuk po di të ndalet, sot rekordi më i ulët...

Monedha e përbashkët ka njohur vetëm rënie që nga fundi i muajit nëntor, duke arritur në ditën e sotme në 123.41 lekë, një rekord...

Ç’ndodh me valutën? Pas rënies, euro s’ndal rritjen. I afrohet 127...

Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të fortë dje në tregun e brendshëm valutor, duke arritur në nivelin më të lartë që nga...

Kur të gjitha monedhat rriten, leku bie

Leku ka vijuar edhe sot rënien duke humbur terren ndaj valutave kryesore të huaja, ku sipas kursit të këmbimit është zhvlerësuar më tej. EURO/ Në...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...