E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Valdrin Pjetri

Etiketim: Valdrin Pjetri

Falsifikoi dokumentat, PD: Valdrin Pjetrin e pret burgu, jo karrigia e...

Ish-deputetja demokrate Izmira Ulqinaku ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të Valdrin Pjetrit, kandidatit socialist për Bashkinë Shkodër, te cilin sipas saj e pret burgu,...

I dëbuar nga Italia? Valdrin Pjetri i përgjigjet PD: Ja e...

Kryetari i ardhshëm i Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, ka reaguar pas akuzave të forta të Partisë Demokratike se është dëbuar dhe shpallur “non...

“I arrestuar në 2001″/ Bashkëstudenti fundos kandidatin e Ramës në Shkodër:...

Kur kanë kaluar 5 ditë nga kërkesë-padia e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, dalin të dhëna të tjera që tregojnë kriminalizimin e...

Hetim për pastërtinë e figurës, PD: Valdrin Pjetri bën sikur s’dëgjon

Një ditë pasi dorëzoi në Prokurorinë e Përgjithshme letrën përmes së cilën kërkonte hetim për pastërtinë e figurës së kreut të ri të Bashkisë...

Të pavërtetat e Ramës për Ditmir Bushatin

Po çfarë ka ndodhur në fakt mes Ditmir Bushatit dhe Edi Ramës? Si u arrit deri në këtë pikë që çoi në largimin e...

Kandidati i Shkrodrës hap “thesin” dhe bën gafën epike: Do t’a...

Fushata elektorale e të majtës shqiptare është në kulmin e saj kur kanë mbetur edhe 4 ditë nga 30 Qershori, datë e cila ka...

Prefekti i Shkodrës nxjerr “sekretet” e takimit me Sandër Lleshajn

Pas takimit me ministrin e Brendshëm, i cili zgjati rreth 1 orë 30 minuta, prefekti i qarkut të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka folur për...

Si me Elbasanin, prefekti i Shkodrës në garë për Bashkinë

Lëvizja e kryeministrit për të dërguar në Shkodër, Valdrin Pjetrin në postin e prefektit e bën atë, ashtu si në rastin e Elbasanit, një...

Legalizimet pa hipotekë, edhe 10 mijë leje legalizimi në proces

Zyra e Regjistrimit të Pasurive ka ende në proces regjistrimi 10 mijë leje legalizimi. Kryeregjistruesi Valdrin Pjetri u shpreh se kjo mbetet sfidë për...

Asnjë punonjës nuk është i paprekshëm, paralajmërimi në Shkodër

Asnjë punonjës nuk është i paprekshëm dhe çdo rast korruptiv apo padrejtësie do të marrë ndëshkimin e merituar. Me këtë paralajmërim ju drejtua nga Shkodra...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...