E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Valdrin Pjetri

Etiketim: Valdrin Pjetri

Ballafaqimi i Valdrin Pjetrit me prokurorinë

Prokuroria e Përgjithshme ka marrë gjurmët e gishtave të Valdrin Pjetrit. Shkak u bë zbulimi i dokumenteve nga PD-ja, ku Valdrin Pjetri rezultonte i...

Hajdari për Pjetrin: Problemi nuk qëndron te individi

Rudina Hajdari thotë se çështja e Valdrin Pjetrit, vërteton për të disatën herë se sa i korruptuar dhe i dështuar është sistemi ynë politik....

Manjani për Pjetrin: Qesharakë! Po tani si do ta zgjedhin tjetrin?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar vendimin e Valdrin Pjetrit për të mos marrë postin e kreut të bashkisë së Shkodrës, si kandidat...

Valdrin Pjetri dorëhiqet nga Bashkia e Shkodrës

Dorëhiqet nga marrja e detyrës si kryebashkiak i Shkodrës, Valdrin Pjetri. Në një reagim në Facebook, Pjetri deklaron se ka vendosur që çështjen e akuzave...

PD: Qeveria mbron Valdrin Pjetrin, pengon zbatimin e Ligjit Antimafia

Përmes Sekretarit për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata, PD akuzon se Valdrin Pjetri është në mbrojtje të kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit tha...

Kur Milva Ekonomi si ministre Ekonomie inaguronte hotelin e Pjetrit: Nuk...

Ish-ministrja e Ramës, Milva Ekonomi, ka marrë pjesë në inagurimin e hotelin të Valdrin  Pjetrit, në atë kohë ministre Ekonomie. Siç shihet edhe në videon...

Bardh Spahia: Valdrin Pjetri e të tjerë u flakën pas denoncimeve...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Me një status në “Facebook”, Spahia thotë se Valdrin Pjetri...

Prokuroria kërkon shenjat e gishtave për Valdrin Pjetrin

Sektori i dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme do të kërkojë gjurmët e gishtave të Valdrin Pjetrit. Burime të RTV Ora thanë se në pritje...

Thellohet skandali/ Pjetri me certifikatë sigurie nga DSIK e Ramës, akses...

Thellohet edhe më shumë skandali me përzgjedhjen e Edi Ramës, Valdrin Pjetrin,  për kryetar të bashkisë së Shkodrës. Pjetri edhe pse që nga viti 2003...

Çlirim Gjata: Problemi kryesor nuk është Valdrin Pjetri, por Rama

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...