E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Valbone

Etiketim: valbone

Shkoi për peshkim, mbytet në Valbonë 12-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në fshatin Dragobi të Tropojë, ku një 12-vjeçar është mbytur në lumin e Valbonës. Policia...

Meta për HEC-et në Valbonë: Të ruajmë me çdo mjet ekosistemin...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet në Tropojë dhe nuk ka mundur të anashkalojë debatin e madh rreth ndërtimit të HEC-eve në Parkun Kombëtar...

Hapet në Valbonë “Zyra e Informacionit Turistik”! Në Tetor nisin punimet...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se është hapur për herë të parë “Zyra e Informacionit Turistik” në Valbonë. Arsyeja e ndërtimit të kësaj zyre...

Shkëputet masivi shkëmbor në Valbonë pas tërmetit, godet makinën me 4...

Lëkundjet e forta të tërmetit pasditen e sotme që shkundën të gjithë vendin dhe jo vetëm, kanë pasur pasojat e veta. Një masiv shkëmbor është...

Jo HEC-eve në Valbonë, “V” gjigande që ndriçoi sheshin “Skëndërbej”

Një "V" gjigande është ngritur mbrëmjen e sotme në sheshin "Skëndërbej" për mbrojtjen e Parkut Kombëtar të Valbonës, kundër ndërtimit të HEC-eve. Protesta simbolike është...

Nga Thethi në Valbonë, amerikanët: Ç’duhet të dini mbi shëtitjen në...

Nëse po mendon që të bësh ecje në Shqipëri, nga Thethi në Valbonë, ky shkrim është për ju. Kështu e nis artikullin blogu i...

E rrallë, ortek në Valbonë (VIDEO)

Edhe pse ditët e fundit kanë qenë të shoqëruara me reshje shiu duke e shkrirë dëborën në pjesën më të madhe të territorit, sërish...

Kokëdhima: Qeveri mafiozësh. Edhe armiqtë e Shqipërisë nuk do silleshin kështu,...

Koço Kokëdhima ka reaguar ashpër për projektin e ndërtimit të hidrocentraleve në zonën e kanioneve të Osumit në Skrapar. Në një reagim për mediat...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në Valbonë

E rrëmbeu rrjedha e Valbonës teksa shkoi të mbushte ujë, gjendet pas 3 ditësh trupi i një 35-vjeçari nga Bajram Curri. G.Z punonte si...

Valbonë, banorët nesër protestë kundër ndërtimit të HEC-eve

Banorët e Valbonës, por jo vetëm, vazhdojnë të kundërshtojnë ndërtimin e HEC-eve. Ditën e nesërme është parashikuar një protestë e banorëve për të shprehur...

EDITORIAL

Pushtuesit e Rilindjes rrethojnë Shkodrën dhe presin financimet, si dikur turqit me Rozafën

-Sjellja e qeverisë me shkodranët mund të krahasohet vetëm me atë të një pushtuesi. Fillimisht e rrethuan...

FORUM

Lubonja: Rama, më i rrezikshëm se Mihali

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, dy çështjet më të “nxehta” të...

Krizë qeveritare në Itali

Nga DW/ Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conti tha se ka ndër mend të largohet nga posti, pas krizës...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com