E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Valbona Sako

Etiketim: Valbona Sako

Kryetarja e Bashkisë të Durrësit nxjerr urdhrin e parë: Të shtunën...

Nuk kanë kaluar as 24 orë nga betimi i saj në krye të bashkisë së Durrësit dhe kryetarja e re Valbona Sako ka nxjerr...

Kryemadhi: Vendimi i Gjykatës së Durrësit tregon ku po e çon...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një takim me strukturat e LSI-së në Lushnjë, duke komenntuar vendimin e dyshimtë të që dha sot Gjykata...

Skandal në Durrës. Gjykata shkel Kushtetutën me urdhër të Ramës

Një shkelje e paprecedentë kushtetuese ka ndodhur sot në Gjykatën e Durrësit. Dy ditë pasi kjo gjykata ka dhënë një vendim të ligjshëm për...

Gjykata nuk ia dha mandatin e kryebashkiakes, reagon Sako: Ja cili...

Gjykata e Durrësit ka vendosur të mos i japë mandatin kandidates socialiste, Valbona Sakos, që fitoi ne votimet e 30 qershorit. Sipas gjykatës, arsyeja e...

Dokumenti/Vendimi i Gjykatës së Durrësit që rrëzon zgjedhjet monopartiake

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako. Argumenti i Gjykatës ka qenë se zgjedhjet...
Vendimi i Gjykatës Durrës

Gjykatat e Durrësit dhe Tiranës nuk japin mandatin e kryebashkiakut për...

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako. Trupi gjykues i kryesuar nga Mimoza Margjerka...

Sako i merr “fronin” Dakos, rekord me votat e pavlefshme

Mbyllet procesi i numërimit të votave në Durrës, ku fituese është shpallur kandidatja e PS-së, Valbona Sako. Sako ka marrë 34026 vota, ndërsa kandidatja...

Xhaferaj: Valbona Sako, pjesë e skandalit që fundosi Dakon

Maxhoranca shprehet e vendosur për të zhvilluar zgjedhjet në 30 qershor duke njoftuar edhe nisjën e fushatës pas dy ditësh, megjithatë sëfundmi duket se...

PS merr vendimin, ja kush do garojë për bashkinë e Durrësit

Zbulohet emri i kandidatit të Partisë Socialiste për kryetar bashkie në qytetin e Durrësit. Mëesohet se në garë nuk do të jetë më Vangjush Dako,...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com