E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Vaji i ullirit

Etiketim: vaji i ullirit

A është i dëmshëm përdorimi i tepërt i vajit të ullirit?

Tanimë dihet për benefitet e shumta që vaji i ullirit ka, mirëpo a është i dëmshëm konsumimi i tepërt i tij. Healthline ka treguar...

Përfitimet që i merrni nga vaji i ullirit nëse e përdorni...

Përderisa po hymë në sezonat ku duhet të kujdesemi për lëkurën dhe fytyrën tonë në mënyrë që mos të na thahet, të gjithë jemi...

Vaji i ullirit, ekspertët tregojnë si të dalloni falsifikimet

Këtë sezon prodhuesit e vajit të ullirit nuk do të kenë të njejtin vaj cilësorë si vite më parë. Kushtet e paqendrueshme klimatike si...

Sekreti “shpëtimtar” i vajit të ullirit, ekstra të virgjër

Ka një arsye pse vaji i ullirit ekstra i virgjër është i mirë për zemrën dhe shëndetin kardiovaskular, pasi sjell rritjen e përgjithshme të...

Skandali me vajin e ullirit, Panariti: Prodhues apo institucione “fake”

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti, përmes një postimi në facebook, shkruan se zbulimi i vajit të ullirit të falsifikuar në treg përbën një megaskandal...

Alarmante! Si po mashtrohen shqiptarët me vajin e ullirit

Analizat laboratorike në institucionet shtetërore treguan se një pjesë e vajit të etiketuar si vaj ulliri është thjeshte mashtrim. Specialistet treguan se disa nga vajrat...

Mashtrimi me vajin e ullirit, si të dalloni origjinalin nga përzierja...

Analizat laboratorike në institucionet shtetërore treguan se një pjesë e vajit të etiketuar si vaj ulliri është thjeshte mashtrim. Specialistet treguan se disa nga...

3 lugë vaj ulliri në ditë për tensionin e lartë, gjakun...

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i vajit të ullirit janë fantastike për të gjithë organizmin. Jo më kot cilësohet si ilaçi i jetëgjatësisë. Në artikullin...

A është dieta mesdhetare më e mira?

Dieta mesdhetare karakterizohet nga ushqimi i shijshëm dhe i shëndetshëm në të njëjtën kohë. Perimet, frutat, drithërat, marinimi me erëza, vaji i ullirit dhe...

Sekreti i ri i rënies në peshë? Vaji i ullirit

Vaji i ullirit mund t’ju ndihmojë për të humbur në peshë, ku shkenctarët pohojnë se ata që hanin vaj ulliri gjatë një eksperimenti nuk...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com