E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Ushtrimet

Etiketim: Ushtrimet

Digjni kalori duke ndenjur, këto janë oraret kur mund të dobësoheni...

Ndoshta shumë njerëz mendojnë se djegin kalori vetëm kur bëjnë ushtrime dhe vrap, mirëpo nuk është kështu. Trupi juaj djeg kalori dhe kur ju thjesht...

Performancë spektakolare, ushtrimet e këtyre të rinjve janë të “çmendura”

Performanca e një ekipi arte marcialesh në Korenë e Jugut në ceremoninë hapëse të "World Taekwondo Hanmadang 2018", festivali i arteve marcialeve i mbajtur...

Si të shpëtosh për 10 minuta nga dhimbja e shpinës

Dhimbja e shpinës na mundon të gjithëve dhe shumë herë u jemi drejtuar qetësuesave për të shpëtuar nga kjo situatë. Në fakt kjo dhimbje...

Ushtrimet që ju nevojiten për një tru të ri

Truri duhet të mbahet gjithmonë në trajnim në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të përkryer. Vetëm disa ushtrime janë të mjaftueshme për të...

Ushtrimet fizike që i bëjnë keq barkut

Përpjekjet për të hequr qafe dhjamin e barkut është një problem i përbashkët i shumë njerëzve, që përpiqen të bëjnë ushtrime për bark të...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...