Ballina Etiketimet Ushtrime

Etiketim: ushtrime

Pesë ushtrime të thjeshta që “shërojnë” mendjen

Ushtrimet mund t’i përkthejmë si mirëqënie që i dhurojmë trupit. ‘Ato mund të luftojnë depresionin, si një kurë e vërtetë për mendjen’, shkruan gazeta angleze...

82-vjeçarja: Ja si përgatitem për seks me 39-vjeçarin

Një e moshuar amerikane ka treguar në një emision televiziv jetën e saj seksuale me të dashurin e saj 39-vjeçar. 82-vjeçarja Hattie thotë se...

Arsyet pse ndjeheni të lodhur gjatë gjithë kohës

A ju duket si diçka e pamundur që të çoheni nga shtrati? Lodhja e tepërt nuk shpjegohet vetëm me punën por edhe me kequshqyerjen...

Gjashtë mënyra efikase për të zhdukur pjesët e varura të trupit

Njerëzit mendojnë se mënyra e vetme për të reduktuar kilet e tepërta apo për të tonifikuar trupin janë disa orë të mira në palestër. Ajo...

Ushtrimet më të mira për dobësim

Nëse dëshironi të digjni kaloritë dhe të humbisni kilogramët e tepërt, ushtrimet e aerobisë janë më të mira se ushtrimet për rritje të forcës,...

Metodat e veçanta për ushtrime

Puna, familja dhe angazhimet shoqërore na marrin shumë kohë, dhe duket e pamundur të bësh të paktën 30 minuta ushtrime fizike. Dietologia e famshme...

Joga për të liruar dhimbjen e mesit, 8 pozicionet e duhura

Dhimbja e mesit është e zakonshme tek shumë njerëz. Teksa shkaqet mund të jenë të shumta që nga një qëndrim i gabuar ulur gjatë...

6 këshilla para vakteve për të mos shtuar peshë

Nëse keni plane për të darkuar jashtë mund të jetë e vështirë për ju që të qëndroni në rrugën e duhur me kaq shumë...

Palestër për të lënë pijen?! (VIDEO)

Palestra është shumë e nevojshme për gjendjen fizike dhe për disa persona ndikon edhe në gjendjen emocionale. Pjesa më e madhe e frekuentuesve të palestrave...

Kurat natyrale për stresin

Sipas Institutit Ndërkombëtar të Shëndetit Mendor, stresi mund të përkufizohet si reagimi i trurit për çdo kërkesë. Shumë gjëra mund të shkaktojnë këtë përgjigje,...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Andi Bushati: Katër gënjeshtra rilindase kundër Makronit

Nga ANDI BUSHATI Propaganda e rilindjes, e cila një vit më parë u rek të na mbushte mendjen...

Shengeni Serbo-centrik ose Ballkani midis Euro-Atlantizmit dhe Euro-Azisë

Prof. Lisen Bashkurti- Schengeni Ballkanik, i firmosur pak ditë më parë nga Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com