E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Ushtria

Etiketim: ushtria

Testohet ushtria. 320 trupa dhe 100 mjete, lëvizje rrufe nga Zall-Herri...

Përmes një lëvizjeje të shpejtë dhe rrufe nga Zall-Herri në “Arshi Lengo” të Gjirokastrës, rrethe 320 trupa dhe mbi 100 mjete të batalionit të...

Ushtria nis ngritjen e kampit për të pastrehët në Durrës

Për banorët, shtëpitë e të cilëve janë prekur nga tërmeti dhe janë në rrezik për banim, apo edhe krejt të pabanueshme është vendosur ngritja...

Ushtria u vjen në ndihmë spanjollëve – Shirat e rrëmbyeshëm shkaktojnë...

Në Spanjë janë thirrur në ndihmë njësitë militare, të cilat të Premten kanë zbarkuar në terren për të dhënë ndihmën e tyre pas përmbytjeve...

Zjarri në Shëngjin, ushtria në ndihmë të zjarrfikëses

Një zjarr masiv ka përfshirë malin me pisha në afërsi të portit të Shëngjinit, në Lezhë. Zjarrfikëset janë në vendngjarje por për shkak të...

Çmenduria për aktorin turk, shpëtohet nga ushtria

Burak Ozçivit është një ndër aktorët më të dashur në Turqi, Lindjen e Mesme e më gjerë. Por interesi i madh i ndjekësve jo...

Dhuna në Indonezi, ushtria dislokohet në kryeqytet për të garantuar rendin

ndonezia është përfshirë nga kaosi pas-zgjedhor dhe nga përleshjet mes policisë e mbështetësve të një prej kandidatëve presidencialë janë shënuar tetë viktima e mbi...

Njihuni me 20 shtetet me ushtritë më të fuqishme dhe armët...

Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur situatë të tillë kohët...

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes vlerëson Shqipërinë për misionin në Afganistan

Me më shumë se 100 trupa që shërbejnë në Misionin e Përhershëm Mbështetës në Afganistan, Shqipëria është kontribuesja e dytë më e madhe për...

Pasi dislokoi ushtrinë në Rinas, Xhaçka ka një mesazh për opozitën

Dy ditë pasi vendosi që të zbarkonte ushtrinë për ruajtjen e aeroportit të Rinasit, ku të martën u shënua grabitja më spektakolare e ndodhur...

Çfarë do të ruajë ushtria tashmë që 10 milion eurot u...

Dy ditë më parë në aeroportin e Rinasit u regjistrua një grabitje spektakolare. Katër persona të maskuar, grabitën 10 milion euro nga barku i...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...