E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Ushtare

Etiketim: ushtare

Misioni në Letoni, kthehen në atdhe trupat shqiptarë

Trupat shqiptarë të misionit ushtarak në Letoni janë rikthyer në atdhe, pas gjashtë muajsh. Kontingjenti që drejtohej nga dëshmori i atdheut, major Klodian Tanushi...

Ende nuk keni zgjedhur profesionin tuaj? Hapen rekrutimet për ushtarë!

Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 180 kandidatë për periudhën 09 shtator – 15...

Vriten tetë pjesëtarë të forcave të sigurisë afgane

Një zyrtar afgan tha se militantët talebanë kanë vrarë 8 pjesëtarë të forcave të sigurisë gjatë një sulmi në një pikë-kontrolli në provincën Balkh...

Vajzat komando që sfiduan terroristët në Afganistan (FOTO)

Etleva Çerma është 32-vjeç dhe është një nga 1382 vajzat që janë pjesë e Forcave të Armatosura. Ajo është komandante skuadre në Forcat Tokësore....

10 ushtarë dënohen për vrasje e përdhunime

Një gjykatë ushtarake në Sudanin e Jugut ka dënuar 10 ushtarë për përdhunimin e punonjësve të ndihmës së huaj dhe vrasjen e një gazetari...

Fluksi i emigrantëve, policë dhe ushtarë austriakë stërviten për t’u mbrojtur...

Me 500 policë dhe 200 ushtarë, qeveria konservatore e djathtë e Austrisë demonstroi vullnetin e saj, për të kthyer refugjatët në kufi. Në mëngjes...

Historiani: E vërteta e eshtrave të ushtarëve grekë në Shqipëri

Historiani Kastriot Dervishi ka bërë një përmbledhje të asaj që po ndodh me eshtrat e ushtarëve grekë në Shqipëri. Kjo është hera e parë...

A je sy shqiponjë? Bëj këtë test, por pa hile (FOTO)

Në fotot që ju tregojmë tani janë 6 ushtarë të cilët janë fshehur në këtë pyll. Në pamje të parë duket se nuk janë,...

Surpriza e Xhaçkës për ushtarakun na përloti (FOTO)

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i dha bërë një suprizë shpirtërore mëngjesin e sotëm, një prej ushtarëve që do të nisej për mision në...

Droga testohej tek ushtarët amerikanë, ata reagonin… (VIDEO)

Pamje të rralla nga viti 1958, në të cilën dallohen ushtarë amerikanë të droguar me LSD, si pjesë e një eksperimenti të qeverisë për...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...

‘Është koha t’i bëni pyetje vetes’/ Fjala e plotë e Linda Ramës në Samitin Ndërkombëtar të Grave në Londër

Linda Rama ka qenë ditën e sotme e pranishme në një samit në Londër me temë fuqizimin...