Ballina Etiketimet Ushtarakë

Etiketim: ushtarakë

Në botën e artit të fëmijëve të ushtarakëve

Ministria e Mbrojtjes është angazhuar për tu krijuar kushte sa më të mira jetese familjeve të trupave të Forcave të Armatosura. Fëmijët e efektivëve...

Turqi, urdhërohet arrestimi i 223 ushtarakëve

Turqia ka urdhëruar arrestimin e 223 ushtarakëve, që shërbejnë në të gjithë vendin dhe në Qipron veriore të okupuar, si të dyshuar për lidhje...

Turqia urdhëron arrestimin e mbi 170 ushtarakëve

Turqia urdhëroi arrestimin e 176 shërbyesve ushtarakë, për lidhje të dyshuara me rrjetin që Ankaraja e fajëson për përpjekjen për grushtshtet, tre vjet më...

Një shtëpi ushtarakësh tek familja Hasanaj

Në zonën e Kodrës së Kuqe, në fund të kësaj rrugice, familja Hasanaj ka hapur dyert e mortit, pasi vajza e tyre, Zafire Hasanaj...

Del udhëzimi, ja si ushtarakët mund të bëhen policë

Është bërë zyrtarë premtimi i bërë para pak kohe nga Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj se ushtarakëve aktivë në Forcat e Armatosura do t’u...

Nderohen me medalje 26 pjesëtarë të FA-së

23 ushtarakë të gradave të ndryshme dhe 3 civilë që punojnë në strukturat e Forcave të Armatosura u nderuan me medalje nga ministrja e...

Gjashtë të zhdukur pas përplasjes së 2 avionë ushtarakë amerikanë

Forcat e armatosura japoneze dhe amerikane po vijojnë kërkimet për gjetjen e gjashtë marinsave amerikanë, të cilët rezultojnë të zhdukur pas përplasjes së dy...

Përshëndetja para misionit, fotoja që po bën namin në rrjet

Një kontigjent ushtarakësh shqiptarë janë nisur sot me mision në Afganistan. Prej kohës kur Shqipëria u bë anëtare e NATO-s me të drejta të plota...

Stërvitje masive ushtarake në Poloni dhe shtetet e Baltikut

Rreth 17,500 ushtarë nga dhjetë vende të NATO-s po marrin pjesë në stërvitjet ushtarake që nisën të mërkurën në Poloni dhe në vendet e...

Kushtet e reja për pensionet e ushtarakëve, si përfitohet

Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka publikuar të plotë kushtet për përfitimin e pensioneve për ushtarakët dhe ish-ushtarakët. Janë 9 kategori që përfitojnë këtë lloj...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...