E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ushqimi i shpejtë

Etiketim: Ushqimi i shpejtë

Mjekët: Ushqimi i shpejtë ka tendencën e transmetimit të salmonelës

Fast foodet konsiderohen si burim rreziku për transmetimin e salmonelës. Mjekët infeksionistë shprehen se ushqimi i shpejtë është shkak edhe për sëmundjet tumorale dhe...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...