E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Ushqimet

Etiketim: ushqimet

EuroNews: Po mbarojnë ushqimet dhe rrobat në Durrës

Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje të gjithë njerëzve që dhurojnë para dhe jo ushqime e rroba. Megjithatë situata në Durrës duket ndryshe. EuroNews...

Ushqimet më të mira për të mbajtur në kontroll diabetin

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë e vështirë....

Parandalimi i ftohjes dhe gripit përmes ushqimeve

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të N shini produkte, të cilat forcojnë sistemin imunitar. “Për të shmangur problemet e shëndetit gjatë stinës së ftohtë,...

Ushqimet që duhen shmangur për rininë e lëkurës

Problemet me lëkurën nuk janë shqetësuese vetëm për aspektin fizik dhe paraqitjen e jashtme të njeriut. Infeksione bakteriale në fytyrë mund të shkaktojnë edhe...

Ja ushqimet që duhet të hamë përpara gjumit

Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë më emotivë e më pak produktivë. Por, ne mund të përzgjedhim...

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumojmë asnjëherë me stomakun bosh!

Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por a e dini se nuk mund të hani absolutisht gjithçka...

Ushqimet që e forcojnë shëndetin e femrave

Femrat kanë një numër të madh të nevojave të vlerave ushqyese dhe zgjedhja e ushqimeve e pijeve të duhura ka efekte pozitive në shëndetin...

Këto janë ushqimet që duhet t’i hani patjetër në vjeshtë

Vjeshta është më shumë ndryshime. Ashtu siç e ndërrojmë stilin e veshjes duhet të ndërrojmë edhe mënyrën e ushqyerjes. Ju mund të pyetni pse? Sepse...

Ushqimet e preferueshme për mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, madje është vërtetuar se ngrënia e mëngjesit mban nën kontroll peshën edhe urinë gjatë ditës. Shumëkush e...

Ushqimet që mbajnë larg stresin

Një pjesë e madhe e njerëzve përjetojnë stres ose ankth në jetën e përditshme, por ka një mënyrë për ta parandaluar. Mjafton të shtoni në...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...