E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Ushqime

Etiketim: ushqime

Humbi 70 kg duke ndjekur këto hapa, Joe: Hoqa dorë nga...

Kur Joe Bernstein ishte vetëm 25-vjeç, ai peshonte 154 kg (339.8 lb). Dietat nuk po funksiononin për të. Më pas ai la disa zakone...

Komuna e Prizrenit ndihmon të prekurit nga tërmetit me ushqime dhe...

Pas lëkundjeve të shkaktuara nga tërmeti me epiqendër në Shqipëri, kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, sot ka mbajtur një takim emergjent dhe...

Disa sekrete për të luftuar celulitin

Celuliti është produktiviteti i depozitave yndyrore poshtë lëkurës. Rezultatet e saj janë disa gropëza që prishin pamjen tuaj. Mbipesha është një faktor kontribuues në...

Pse disa njerëz janë “gjenetikisht të lindur” të mos pëlqejnë disa...

Një nga arsyet kryesore përse nuk mund të hani perime të tilla si brokoli apo lulelakër pasi ju duken të hidhura dhe pashije është...

Ushqimet që ju shëndoshin dhe ato që ju dobësojnë

Patate të skuqura dhe çipsat së bashku me sodat mendohet të jenë më përgjegjësit për obezitenin. Ky është përfundimi i studiuesve nga Universiteti i...

12 këshilla si të ushqeheni shëndetshëm në restorant

Fakti që shkon në një restorant për të ngrënë ushqime nuk do të thotë që do të hash jo shëndetshëm. Sipas faqes "The Healthy",...

Ushqimet që shërojnë migrenën

Migrena është si një mysafir i padëshiruar i cili vjen pa paralajmërim dhe me vështirësi largohet. Nëse vuani shpesh nga dhimbjet e kokës, atëherë...

Magjia e trurit në çdo moshë! Mos hiqni dorë nga këto...

Ushqimi ka një ndikim të fortë në tru, veçanërisht me kalimin e moshës. Njerëzit mendojnë se truri është një sistem i ndarë nga pjesa tjetër...

4 ushqime shumë më të dëmshme se cigarja

Një dietë jo e balancuar është duke vrarë për çdo ditë, shumë më shumë njerëz se duhanpirja. Studime të vazhdueshme kanë vënë re se...

Duket se ju bëjnë mirë, por këto ushqime nuk duhet t’i...

Mëngjesi është një prej vakteve më të rëndësishme të ditës. Nëse ju konsumoni një mëngjes të mirë dhe të bollshëm, do të mund t’i...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...