Ballina Etiketimet Ursula von der Leyen

Etiketim: Ursula von der Leyen

Shefja e BE-së do jetojë në 25 m2 shtëpi

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka vendosur të akomodohet në një banesë pranë zyrës së saj, në katin e...

Portofoli për emigracionin ka mesazh ksenofob

Mbi Ursula Von der Leyen, janë lëshuar një mijë kritika. Caktimi i një portofoli që lidh mënyrën europiane të jetesës me emigracionin, shihet si...

Ursula von der Leyen: Fokusi im tek Ballkani Perëndimor

Presidenca e Bashkimit Europian nën drejtimin e Ursula von der Leyen, sytë do ti ketë edhe ndaj Ballkanit Perëndimor. Ajo i ka bërë komentet...

Pompeo darkë me Ursula von der Leyen: Mezi presim bashkëpunimin

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka mbërritur në Bruksel për të zhvilluar një seri takimesh me shefin e NATO-s për të biseduar për...

Ushtria gjermane e përcjell Von Der Leyen me ‘‘Wind of change’’

Ish-ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula Von der Leyen, Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, mori një lamtumirë madhështore nga Forcat e Armatosura gjermane. Ceremonia...

Presidentja e KE takon Xhaçkën: Shqipëria një aleat i denjë

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka marrë pjesë në ceremoninë e largimit të Ursula von der Leyen, tanimë presidente e KE. Në këtë organizim Xhaçka është...

Ceremonia për presidenten e re të KE, Xhaçka në Berlin

Me ftesë të veçantë të ministres së re të Mbrojtjes së Gjermanisë Annegret Kramp-Karrenbauer, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, do të marrë pjesë sot...

Ursula von der Leyen: Do të propozoj një pakt të ri...

"Do të propozoj për një pakt të ri mbi emigracionin në Bashkimin Europian. Kemi nevojë për një zgjidhje të re. Procedurat europiane duhet të...

Ursula von der Leyen: Do të propozoj një pakt të ri...

"Do të propozoj për një pakt të ri mbi emigracionin në Bashkimin Europian. Kemi nevojë për një zgjidhje të re. Procedurat europiane duhet të...

A është Von Der Leyen liderja që i nevojitet Europës?

Ursula von der Leyen e Gjermanisë nuk është aspak një zgjedhje e keqe për të qenë presidentja e ardhshme e Komisionit Europian. Megjithatë, krahas...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë kusur nuk...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com