E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Universiteti

Etiketim: Universiteti

Ky është gjeniu që do të marrë njëkohësisht diplomën e gjimnazit...

Disa njerëz e duan shkollën më shumë se të tjerët, aq sa nuk shkëputen dot nga librat dhe studimi. I tillë është edhe rasti i...

Studentë e pedagogë bojkot mësimit te UBT, Rama flet për “pakt...

Projekti i bashkisë së Tiranës, i cili parashikon ndërtimin e një shkollë të integruar, nëntëvjeçare dhe të mesme pranë Universitetit Bujqësor të Tiranës ka...

Kryeministri që kërkon të kapë edhe universitetin

Nga Shezai Rrokaj Para dy ditësh kryeministri organizoi një takim në Fakultetin e Ekonomisë të Universitetit të Tiranës. Pyetjes së drejtuar si rastësisht nga një...

Përjashtohet nga universiteti, përqafoi të dashurin pasi i propozoi për martesë

Një studente është përjashtuar nga universiteti pasi përqafoi të dashurin që i propozoi për martesë. Në një video të publikuar në mediat sociale, shihet djali...

Universiteti që s’ka të bëjë me tregun e punës

Statistikat arsimore tregojnë tendencën alarmante drejt profesioneve për të cilat tregu i punës nuk ka nevojë. Mbi 50% e studentëve vitin e kaluar zgjodhën...

Zbardhet sherri në Universitetin Bujqësor mes rektorit dhe pedagogut

Sherr me tone të larta dhe një fjalor pa etikë nga ana e rektorit të Universitetit Bujqësor është e gjithë ajo çka solli më...

Me urdhër nga lart/ Fillon dorëzimi i universiteteve

Duket se protesta përveçse u ka futur friken në palcë drejtuesve të qeverisë dhe universiteteve ka vënë në lëvizje edhe falangat e pushtetit nëpër...

10 këshillat kryesore përara se të filloni universitetin

Tani është ajo periudhë e vitit kur të rinjtë bëhen gati të hyjnë në dyert e universiteteve për herë të parë. Ne kemi pyetur...

Arsimi, Nikolla: Po diskutojmë për hapjen e një Universiteti në Fier

Ministria e Arsimit Lindita Nikolla gjatë takimit në Fier me qytetarët u shpreh se po diskutohet mundësia e hapjes së një Universiteti në këtë...

Dhurata Shehri: UT në kolaps. Hanxhari: Qeveria kërkon degradimin

Debate të ashpra mes zëvendësministrit të Arsimit Ervin Demo dhe dy pedagogëve Dhurata Shehri dhe Romeo Hanxhari lidhur me situatën në universitetin e Tiranës. Të...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...