Ballina Etiketimet Universitete

Etiketim: Universitete

Shtyhen regjistrimet në universitete, 3 raunde nga 48 orë

Sot sipas udhëzime, mbyllen zyrtarisht regjistrimet për në Universitete, ku dhe MAS ka deklaruar se janë ende 4500 kuota të lira. Sakaq, referuar afatit...

Kryeministri Rama ka shumë të drejtë për hyrjen e studentëve në...

Edi Rama ka folur sot hapur për strategjinë e tij qeveritare dhe personale për hyrjen e studentëve në Universitete. Ka folur saktë, ndër rastet...

Universitetet, emrat e fituesve të Fakultetit Ekonomik. MAS shpall listat paraprake

Publikohen emrat e fituesve në Universitete të raundit të dytë. Fakulteti Ekonomik ka qënë i pari, i cili ka publikuar emrat e fituesve në...

Boçi: 20 mijë maturantë të braktisur, të kthehet sistemi meritë-preferencë

Pas 20 ditëve terrori psikologjik dhe padrejtësish, rreth 20 mijë maturante janë sot edhe njëherë të braktisur nga Edi Rama, deklaroi sot Partia Demokratike. Nëpërmjet...

Regjistrimet – Ekonomiku “pa kartona”, maturantët rrezikojnë Universitetin

Kur kanë mbetur vetëm 3 ditë nga mbyllja e fazës së parë të regjistrimeve në universitete, maturanët e shkollës Teknike-Ekonomike në Tiranë nuk janë...

Maturantët në protestë . Edi Rama: Reforma në universitete po funksionon

Ashtu siç kishin paralajmëruar, maturantët zhvilluan sot një protestë para godinës së Kryeministrisë. Kërkesat e tyre kanë të bëjnë më ndryshimin e ligjit për...

Vejsiu: Maturantët kujdes në fazën e dytë, si t’i kalkulojnë mundësitë...

Flet për "Koha Jonë", ish-drejtori i Arsimit Parauniversitar në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës, Fatmir Vejsiu Intervistoi: Redjon Shtylla Çfarë do të ndodhë me ne? Mbetet kjo...

Udhëzimi për transferimin e studimeve, ja datat e regjistrimit

Ministria e Arsimit ka nxjerrë një udhëzim të ri që rregullon procedurat e transferimeve të studimeve dhe ndjekjen e programeve të dya të studimit....

Me maturantët? Ku është problemi?

"A iu dha shërbimi informativ maturantëve për degët ku duan të ndjekin studimet?  Aspak. Iu morrën lekët nga xhepi mamit dhe babit dhe atyre...

Kaosi i pranimeve në universitete; fitojnë në Gjermani por jo në...

Skema e re e maturës shtetërore ka lënë jashtë listave paraprake të fituesve mijëra maturantë me mesatare të lartë, duke shtuar zërat që kërkojnë...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com