E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Unaza

Etiketim: unaza

PD: Dhuna ndaj banorëve të Unazës bëhet për të fshehur vjedhjen...

Partia Demokratike deklaron se dhuna ndaj banorëve të Unazës se Re bëhet për të fshehur vjedhjen e 40 milion eurove. Nga foltorja e selisë blu,...

VIDEO/ “U zgjuam nga gazi lotsjellës, s’i morëm dot librat e...

"U zgjuam nga gazi lotsjellës, nuk kemi marrë as librat e shkollës". Fëmijet e Astirit rrëfejnë tmerrin e përjetuar dhe dhunën e Policisë, që i...

Nuk ka pushim/ Banorët e Astirit vijojnë protestën (Video)

Prej afro 1 viti banorët e zonës së ish-"Astirit" vijojnë protestën kundër zbatimit të projektit të dyshimtë për zgjerimin e Unazës së re të...

Foto/ Gjesti fyes i ambasadorit, banorët e “Astirit” nuk ndalen, firmosin...

Banorët e zonës së “Astirit” në kryeqytet nuk kanë ndërmend të falin gjestin fyes të ambasadorit të OSBE në Tiranë, Berndt Borchard. Ky i...

Gratë e Unazës së Re nuk e falin ambasadorin e OSBE:...

Pas ndjesës së ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borschardt, kanë reaguar dhe gratë e Unazës së Re që protestojnë prej rreth një viti. Të...

“Astiri”, Xhixho: Projekti i Unazes, totalisht korruptiv, kriminal! Prokuroria nuk vepron

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ishte pasditen e sotme në protestën e banorëve të Unazës së Re. "Përshëndetje të gjithëve, në radhë të parë dua...

Revolta e të moshuarit te “Astiri”: Jam i majtë, por Rama...

Synimi i kësaj prezence është pengimi i protestës së mbrëmjes së sotme. Por qytetarët janë të vendosur të vazhdojnë si çdo mbrëmje. Një prej banorëve, në...

Tensionet te “Astiri”, Balliu i kthehet Ramës: Je i biri i...

Pavarësisht prezencës të mbi 200 forca policie, banorët e Astirit kanë vijuar normalisht protestën e tyre, ashtu si çdo mbrëmje. Gjatë fjalës së tij, ish-deputeti...

Prangosen 3 protestues të Unazës, familjarët: Duan të na frikësojnë

Babë e bir u arrestuan dy ditë më parë te Unaza e Re, pas protestave kundër prishjes së banesave të tyre. Ndërsa gjykata do të...

Fejohet Scarlett Johansson, ja shuma marramendëse e unazës

Ndër të gjithë çiftet e ‘Hollywood’, Scarlett Johansson dhe Colin Jost janë nga ata që duan ta mbajnë lidhjen e tyre sa më larg...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...