E martë, Qershor 25, 2019
Ballina Etiketimet Ultimatum

Etiketim: ultimatum

Pedagogët ultimatum Qeverisë: 1 javë kohë për kërkesat ose bojkot

Asambletë e Fakulteteve të Universitetit të Tiranës i japin qeverisë afat 1 javor për tiu përgjigjur kërkesave të tyre në të kundërt paralajmërojnë bojkot...

Barazimi ndaj Bologna, Milan ultimatum Gattusos

Tre ndeshje, 9 pikë! Është ky ultimatumi i drejtuesve të Milanit për Gennaro Gattuson, i cili përballë Fiorentinës, Frosinones dhe SPAL luan stolin. Eliminimi nga...

Deutche Welle: Studentët protestues ultimatum për grevë urie

Protestës së studentëve në Shqipëri për kushte më të mira në arsimi e lartë i janë bashkuar edhe bashkohen mijëra gjimnazistë. Studentët paralajmërojnë për...

Studentët, ultimatum 3 ditor Edi Ramës: Ke kohë deri të martën!...

Studentët kanë mbyllur ditën e tretë të protestës para Ministrisë së Arsimit për plotësimin e kërkesave të tyre. Tubimi që pati pjesëmarrje si asnjëherë...

Rama ultimatum drejtorëve të zyrave të punësimit: Ose punësoni 25 mijë...

Qeveria vendos objektiv: Zyrat e punësimit do të punësojnë 25 mijë të regjistruarit si punëkërkues të papunë brenda vitit 2018. Plani dhe objektivi i qartë...

Pedagogët: Keni vetëm 10 ditë afat ose grevë e përgjithshme universitare

Forumi për Liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka dalë me një deklaratë në përfundim të takimit të djeshëm ku kërkon dorëheqjen e Bordit të...

Bashkohen prodhuesit nga Shqipëria e Kosova: Ultimatum dy qeverive, ndryshe…

Prodhuesit nga Shqipëria dhe Kosova janë mbledhur të hënën në Prishtinë për të nënshkruar kërkesat specifike drejtuar qeverive të dy vendeve. Objektivi kryesor i...

Rama ultimatum PD-së: Nëse s’e votoni brenda majit vettingun, marrëveshja është...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se nëse PD nuk e voton brenda majit vettingun, marrëveshja me Bashën është e prishur. Rama risolli në vëmendje...

“Sunday Times”: Rusia ultimatum Maqedonisë, bëhuni me ne ndryshe do hakmerremi?

Gazeta britanike “Sunday Times” ka publikuar një shkrim të ri se ambiciet e Rusisë ndaj Maqedonisë janë shtuar akoma më shumë dhe se Moska...

Ish-të përmbyturit ultimatum qeverisë: Lekët për 15 ditë, ose grevë

Pas protestave të vazhdueshme dhe në mungesë të një përgjigjeje nga ana e qeverisë, banorët e prekur nga përmbytjet kërcënojnë me grevë urie. Të parët...

EDITORIAL

Ylli Manjani: Mos i hapni rrugë Edi Ramës

Nga Ylli Manjani Të gjithë ata që sot thonë se Edi Rama është i çmendur dhe se nuk...

FORUM

Adi Krasta: 30 qershori, jepini Ramës një ‘Fitore si të Pirros’

Nga Adi Krasta - Në Turqi, presidenti po humb për herë të dytë Bashkinë e Stambollit. Në Shtetet...

“Kolegji tregoi sot se Reforma në Drejtësi është mashtrim. Rama do të ketë fundin e një diktatori”

Për analistin Fatos Lubonja, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor tregoi edhe njëherë kapjen që Rama i...