E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Uji

Etiketim: Uji

E thotë dhe shkenca, hidratuesi më i mirë nuk është uji,...

Pija më e mirë për hidratimin e trupit? E thotë shkenca, nuk është uji!!Kur keni etje dhe e doni shumë një pije, shumëkujt i...

VIDEO/ Pas tërmetit, uji përmbyt Fakultetin e Gjeologjisë, shikoni si është...

Vetëm dy ditë pasi pësoi dëme të mëdha nga tërmeti me magnitudë 5.8, Fakulteti i Gjeologji-Minierës është përmbytur nga rrebeshet e shiut dhe stuhitë...

Çfarë do t’i ndodhte planetit tonë nëse toka do ndërronte vendin...

71% e Tokës është e mbuluar nga uji dhe toka në të cilën jetojmë vetëm përbën 29% të mbetur. Por nëse uji dhe toka...

Banorët e Levanit në protestë për ujin: Paguajmë taksa, ja si...

Me sa duket Tirana nuk është i vetmi vend i Shqipërisë që po qelbet për shkak të mungesës së ujit. Mëngjesin e sotshëm kanë...

Reportazhi/ Në Kuçovë uji sigurohet si në mesjetë, banorët e mbushin...

Banorët e lagjes "Fermë Çlirim" në Kuçovë thonë se prej tetë vitesh detyrohen ta sigurojnë ujin e pijshëm si në mesjetë duke e mbushur...

UKT zgjidh problemin e ujit për Astirin, Veliaj: Mos blini nga...

Zona e Astirit në kryeqytet nuk do të vuajë më problemin e furnizimit me ujë të pijshëm. Gjatë verës, Bashkia e Tiranës dhe ndërmarrja...

ISHP nxjerr analizat, uji nuk është shkaktar i helmimit

Prej dhjetë ditësh banorët e Bulqizës nuk konsumojnë ujin e çezmës nga frika e ndonjë helmimi tjetër, ndërsa Instituti i Shëndetit Publik nxjerr rezultatet...

Shkon në 113 numri i të helmuarve në Bulqizë, mjeku: Shqetësuese

Ka shkuar në 113 numri i personave të helmuar nga uji i pijshëm në lagjen "Qyteti i vjetër" në Bulqizë. Mes personave që kanë...

Prag zgjedhjesh/ PS në Kuvend, rezolutë për ERRU: Kujdes kur rrisni...

Sektori i furnizimit me ujë të pijshëm vijon të mos jetë në ditët e tij më të mira, pavarësisht rekomandimeve të lëna herë pas...

Nga ky muaj qytetarët do të paguajnë me faturën e ujit...

Faturat e janarit të Ujsjellësit do të vijnë së bashku me taksën e banesës në bazë të metodologjisë së re. Agron Haxhimali kreu i...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...