E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Ujesjellesi

Etiketim: ujesjellesi

Tre lagje të tjera bëhen me rrjet të ri ujësjellësi në...

Gjatë ditëve të fundit u rikonstruktua plotësisht rrjeti i ri i ujësjellësit për banorët e rrugës “Mehmet Brocaj”, duke garantuar kështu furnizim me ujë...

Braimllari – Spiropalit: Mamicë, sqaro tendarat korruptiv të ujësjellësit të Ersekës...

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim Endrit Braimllari i bën thirrje ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropalit që të...

Veliaj: Linjë e re e dedikuar ujësjellësi për Astirin dhe Unazën...

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e nisën ditën sot me një kafe dhe bashkëbisedim me banorët e Njësisë...

Dy lagje në kryeqytet me rrjet të ri ujësjellësi

Banorët e dy rrugëve në kryeqytet nuk do të kenë më probleme me furnizimin me ujë. Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve ka përfunduar investimin në rrjetin...

Dy lagje të reja në kryeqytet me rrjet të ri ujësjellësi

Dy lagje të reja këtë fillimviti kanë marrë zgjidhje të problemit të furnizimit me ujë të pijshëm. Ndonëse periudhë festash, punonjësit e Bashkisë së...

8 muaj pa rroga, punonjësit e Ujësjellësit: Do lëmë Selenicën pa...

Selenica rrezikon të mbetet pa ujë të pijshëm të premten. Punonjësit e Ujësjellësit që kanë tetë muaj pa u paguar, kërcënuan se do të...

FSHZH prezanton 2 skema të reja ujësjellësish – Nga investimi do...

Rreth 17 mijë banorë të fshatrave Xhafzotaj, Arapaj dhe Shkëmbi i Kavajës së shpejti do të përfitojnë nga ndërtimi i 2 skemave të ujësjellësve....

Rrëshqitjet e tokës, pa ujë disa fshatra të Kukësit

Reshjet e borës në Kukës kanë shkaktuar rrëshqitje masive të dheut, duke dëmtuar tubacionin e rrjetit të Ujësjellësit të Kolesianit, në vendin e quajtur...

Gjiknuri në ujësjellësin e Beratit: Jo investime pa performancë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi një vizitë në zyrat e Shërbimit ndaj Klientit në Ujësjellësin e qytetit të Beratit. Në Bashkitë...

Rrjet i ri ujësjellësi për banorët e Fushë-Mëzezit

Një investim i rëndësishëm në një nga rrethinat e kryeqytetit po merr jetë. Pas viteve të tëra harrese dhe mungese investimi, përmes rrjetit të...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com