E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet UEFA

Etiketim: UEFA

Biletat po shiten, por UEFA nuk ka vendosur ende për stadiumin...

Dyndjet për të siguruar një biletë për ndeshjen ndaj Francës vijojnë, por nuk ka aspak lajme të mira nga UEFA. Institucioni më i rëndësishëm...

“UEFA Europa Conference”/ Ja si do të funksionojë gara e tretë...

Duke filluar nga sezoni 2021-2022, klubet e futbollit në Evropë do ta kenë edhe një mundësi për të marrë pjesë në garat evropiane, pasi...

Racizëm ndaj Ronaldos, UEFA dënon Serbinë

Sërbia është dënuar së fundmi me 2 ndeshje pa tifozë nga Komisioni i Disiplinës pranë UEFA-s, pas sjelljeve raciste të tifozëve të saj në...

UEFA ndëshkon ekipin e Serbisë për shkak të sjelljeve raciste të...

Serbia është urdhëruar që të luajë ndeshjen tjetër futbollistike kundër ekipit të Luksemburgut me dyer të mbyllura për shkak të qasjes raciste të tifozëve...

UEFA: Rusia dhe Kosova nuk do të luajnë kundër njëra-tjetrës

UEFA nuk do të lejojë që Rusia të ndeshet me Kosovën në asnjë kompeticion europian për shkak të “rreziqeve mbi sigurinë”. Ishin vetë rusët...

UEFA hap hetim disiplinor ndaj Turqisë për festimin ushtarak

Te sulmet e presidentit Erdogan vijojnë, UEFA ka vendosur që të marrë masa ndaj Turqisë për festimin e tyre pas golave. Për përshëndetjen ushtarake...

3 kartonë të verdhë në 8 minuta, Shqipëria rrezikon dënimin nga...

Sfida mes Turqisë dhe Shqipërisë, ka qenë shumë e tensionuar gjatë 45 minutave të para. Gjyqtari rumun Ovidiu Hațegan është treguar shumë bujar sa...

Turqi-Shqipëri gjykohet nga një 4-she arbitrash nga Rumania

UEFA ka përcaktuar arbitrat që do të vendosin drejtësi në duelin e të premtes në Stamboll të cilët do të jenë nga Rumania. Kryesor...

UEFA ndan stadiumet, ja ku luhen 3 finalet e ardhshme të...

Sikundër dihet, finalja e këtij edicioni do të luhet në “Ataturk” të Stambollit, stadiumi gjigant ku u luajt një nga finalet më epike të...

UEFA po mendon për disa modifikime në Ligën e Kombeve

Nations League pritet që të pësojë disa modifikime në edicionin e dytë. Drejtuesit e UEFA-s kanë ndërmend që të bëjnë disa rregullime, duke rritur...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...